سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398 - 3:55
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست مشاوران جوان خراسان جنوبي با مديرکل تبليغات اسلامي استان

نشست هم انديشي مشاوران جوان دستگاه هاي اجرايي استان خراسان جنوبي با مدير کل تبليغات اسلامي استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي در اين مراسم با بيان اينکه شبکه مبلغين اين مجموعه از نيروهاي جوان تشکيل شده است، گفت: مبلغين جوان در تبليغ دين موفق عمل کرده اند.

حجت الاسلام کاظم لطفيان با اشاره به اينکه بخش عمده اي از فعاليت اين نهاد در امور مربوط به جوانان است، اظهار داشت: محور اصلي فعاليت هاي اين مجموعه شناسايي آسيب ها و ارائه راهکارهايي براي کاهش مشکلات جوانان است.

وي با اشاره به اينکه در 12 شهر و شهرستان استان اداره تبليغات اسلامي فعاليت دارد، افزود: شبکه مبلغين اين مجموعه نيز از نيروهاي جوان تشکيل شده است.

حجت الاسلام لطفيان از وجود 130 روحاني مستقر و هجرت در سطح استان خبر داد و گفت: اين مبلغين همه نيروهاي جوان بوده و در اين شبکه فعاليت مي کنند.

وي با اشاره به اينکه در شبکه تبليغ استان افراد بالاي 50 سال اجازه ورود ندارند، عنوان کرد: در مناسبت هاي مختلف مذهبي از مبلغين جوان براي اعزام استفاده مي شود.

حجت الاسلام لطفيان از وجود هيئات مذهبي در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر گرايش جوانان به هيئت هاي مذهبي زياد شده و بيشتر هيئات توسط جوانان مديريت مي شوند.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با اشاره به اينکه در اين راستا تلاش مي شود زمينه ورود جوانان به اين هيئات تسهيل شود، افزود: همچنين کانون مداحان جوان در اين مجموعه نيز توسط جوانان اداره مي شود.

وي با بيان اينکه در راستاي طرح ساماندهي مداحان، بالغ بر 700 مداح در استان شناسايي و ساماندهي شده است، اظهارداشت: از اين تعداد 600 نفر جوان و نوجوان در اين کانون فعاليت دارند.

حجت الاسلام لطفيان از برگزاري کلاس هاي آموزش مداحي براي جوان در طول هفته خبر داد و تصريح کرد: در اين راستا شبکه مسجد نيز براي محول کردن امورات به جوانان در حال پيگيري است.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي همچنين از فعاليت سه باب مدرسه علوم و معارف اسلامي صدرا در استان خبر داد و گفت: از اين تعداد دو باب مدرسه در بيرجند و يک مدرسه در نهبندان فعاليت دارد.

اين مراسم سه شنبه 3 بهمن 91 برگزار شد.

شنبه 7 بهمن 1391 - 9:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری