شنبه 4 خرداد 1398 - 23:23
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

فعاليت 135 خانه قرآن روستايي در خراسان جنوبي

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي از فعاليت 135 خانه قرآن روستايي در اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت اسلام کاظم لطفيان  در جمع فعالان قرآني بيرجند، اظهار داشت: هم اکنون 15 موسسه قرآني مردمي در استان فعاليت مي کند.

وي با اشاره به رشد چشمگير تعداد حافظان قرآن کريم در استان، تصريح کرد: طي دوسال گذشته تعداد حافظان قرآن از 70 نفر به 170 حافظ افزايش يافته است.

حجت اسلام لطفيان با بيان اينکه دارالقرآن در استان بستر برنامه هاي فرهنگي است، افزود: برنامه هاي مختلفي از جمله آموزش قرآن در مهدکودک ها، برنامه هاي حفظ و قرائت قرآن، برگزاري کلاس هاي آموزشي و اهدا گواهي هاي حفظ قرآن در اين مجموعه انجام مي شود.

وي از اجراي طرح مشاوران مذهبي در مدارس استان خبر داد و گفت: اين طرح در سال گذشته با استقبال خوبي مواجه شده و امسال نيز اين طرح در مدارس اجرا مي شود.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با اشاره به اينکه امسال اين طرح به دليل کمبود منابع در تعداد مدارس کمتري برگزار مي شود، افزود: اين طرح بسيار تاثير گذار بوده و با همت مدارس و انجمن هاي اوليا و مربيان در حال پيگيري است.

حجت اسلام لطفيان ادامه داد: در اين طرح 110 نفر در شبکه تبليغ براي اعزام به مدارس و مشاوره جوانان در دبيرستان ها و راهنمايي هاي سطح استان فعاليت مي کنند.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي همچنين از برگزاري گفتمان هاي ديني ويژه جوانان در استان خبر داد و گفت: اين گفتمان ها در دو بخش مدرسه و مسجد در استان برگزار مي شود.

شنبه 7 بهمن 1391 - 9:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری