دوشنبه 4 تير 1397 - 4:49
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

سربلندي كشور در گرو فرمانبري از فرمان رهبر انقلاب است

مدير كل تبليغات اسلامي استان گلستان گفت : سياست كلان امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري ، وحدت و همدلي جهان اسلام است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان گلستان ، حجت الاسلام نورالله ولي نژاد مديركل تبليغات اسلامي استان گلستان با بيان مباني وحدت در كشور گفت : مباني اعتقادي و باورهاي ديني مردم سبب وحدت در جامعه شده و با توجه به توصيه هاي قرآن كريم و پيامبر اكرم (ص) ، مسلمانان با يكديگر متحد گشته و از هر گونه اختلاف پرهيز نمايند .

حجت الاسلام ولي نژاد با توجه به اينكه اتحاد سبب پيشرفت و اختلاف باعث عقب ماندگي مي شود ، اظهار داشت : منافع ملي كشور را مي توان دومين مورد وحدت برشمرد ، چون در بحث منافع ملي از هيچ كسي مثل كشتي سواراني كه مي خواهند كشتي خود را سوراخ كنند ، اختلاف پذيرفته نيست و منافع ملي سبب اتحاد در كشور مي شود .

وي با اشاره به مبناي سوم وحدت خاطرنشان كرد : وجود دشمن مشترك در مذاهب اقتضاء مي كند براي مبارزه و مقابله با آن متخد شوند و از آنجايي كه جهان اسلام نيازمند صلح و آرامش هست ، آرامش بشريت هم عاملي براي وحدت است .

مدير كل سازمان تبليغات اسلامي گلستان با بيان اينكه ، گلستان از حيث قوميت ماكت كشوري است ، با اشاره به ضرورت وحدت در استان گفت : با حضور قوميت ها و مذاهب مختلف گلستان نماد كوچكي از ايران است كه در كمال وحدت و همدلي بدون اختلافي زندگي برادرانه اي دارند و امروز وحدت سرمايه ارزشمندي است ، كه نبايد با مداخله و شيطنت برخي اين سرمايه بزرگ را از دست بدهيم .

ولي نژاد به عوامل ايجاد وحدت در گلستان اشاره كرد و گفت : هوشياري ، دقت نظر و مسلمان بودن مردم شيعه و سني گلستان سبب شده ارزش والاي وحدت و معايب اختلاف را درك نماينده و با اتحاد در كنار يكديگر زندگي كنند .

وي خاطرنشان كرد : همه كساني كه اهل استان يا مهاجرين به اين هستند با اتحاد و تلاش مضاعف به دور از بحث قوميتي و مذهبي به عنوان سربازان اين نظام براي پيشرفت و توسعه استان گام برداشته و ماموريت و رسالت خود را انجام مي دهند .

مدير كل تبليغات اسلامي گلستان ياد آور شد: مردم گلستان با توجه به تفكر و انديشه امام (ره) و رهبري با صلح ، سازش و برادري در كنار يكديگر زندگي كرده و در جهت سربلندي كشور از يك فرمان آن هم فرمان رهبر و سكاندار انقلاب اطلاعت كرده و عزت و سربلندي كشور در گرو فرمانبري از فرمان رهبر انقلاب مي دانند .

اين مقام مسئول به نگاه كلي حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري در حوزه ي وحدت اشاره كرد و گفت : سياست كلان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري ، وحدت و همدلي جهان اسلام بوده و بر اين ديدگاه كه شيعه و سني شود يا سني ، شيعه شود معتقد نبودند بلكه ديگاهشان بر اين است كه شيعيان به فقه و باور خود و اهل تسنن نيز به فقه و باور خود عمل كند زيرا پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) مي فرمايند : مسلمانان با هم برادرند و هيچكس بر ديگري برتري ندارد جز به تقوي .

حجت الاسلام ولي نژاد مشتركات مذهب شيعه و سني را عامل ديگر وحدت برشمرد و اذعان داشت : مشتركاتي مانند مكتب ، خدا ، قبله ، قرآن ، پيامبر (ص) و محبت به خاندان اهل بيت (ع) و خيلي از چيزهاي ديگري كه ما در اختيار داريم ، در اين دو مذهب مشترك است .

شنبه 7 بهمن 1391 - 8:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری