شنبه 14 تير 1399 - 13:42
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

نشريه كتابخانه ملي تبريزگزيده مطبوعات ايران منتشر شد

نشريه كتابخانه ملي تبريز- گزيده مطبوعات ايران 16 از سوي شركت سهامي كتابهاي جيبي وابسته به موسسه انتشارات اميركبير انتشار يافته است .

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مقدمه ، شناسنامه ،‌ تاريخچه ، گردانندگان ، نويسندگان ، برگزيده ، نقش تاريخي كتاب ، كتاب و كتابخانه ، خموش و يك جهان سخن ، كتاب ، جهان حيرت انگيز كتابها ، كتاب و مطالعه ، تاثير كتاب و مطبوعات در اخلاق عمومي ،‌اهميت كتاب در جامعه امروز ، پي‌نوشت‌ها و همچنين نمايه عناوين اصلي كتاب حاضر را تشكيل مي‌دهد . مقدمه كتاب حاضر بيان مي‌كند كه 73 سال خورشيدي ( 1215 تا 1388 ) از حيات مطبوعات ايران مي‌گذرد. در اين گستره زماني هزاران عنوان نشريه ادواري چاپي در كشور ايران به طبع رسيده است. اين مقدمه مي‌افزايد شماري از نشريه‌هاي يادشده خواندني ،‌ ماندني و سزاوار معرفي‌اند و ضروت دارد بر گزيده‌اي از مطالبشان كه خواندنش براي همه عصرها و نسل‌ها مفيد است ، ارائه شود تا امروزيان با آگاهي از چاپ‌كرده‌‌هاي پيشينيان با تلاش‌‌هاي آنان بيشتر آشنا شوند و از آثارشان بهره‌ور گردند. شركت سهامي كتابهاي جيبي در پايان اظهار اميدواري مي‌كند كه اين مجموعه روزنه‌اي باشد تا جوانان به سراغ نشريه‌هاي پرمحتواي پيشين روند و از آثار ارزشمندشان استفاده برند.

نشريه كتابخانه ملي تبريز با نوع و روش فرهنگي در زمينه كتاب ،‌ كتابشناسي ،‌ كتابداري و كتابخواني زير نظر شوراي كتابخانه و قرائتخانه ملي تبريز در شهر تبريز انتشار مي‌يافته است . تاريخ اول دور انتشار آن از سال 1338 تا 1358 به ترتيب انتشار دوفصلنامه ( نامرتب ) در قطع 5/24 در 5/17 و در 16 شماره به خوانندگان عرضه مي‌شده است . نقش تاريخي كتاب به قلم علي‌اصغر مدرسي ،‌كتاب و كتابخانه به قلم حسين اميد ،‌خموش و يك جهان سخن به قلم مهدي روشن ضمير ،‌ كتاب به قلم ميرزاعلي يالقوز آقاجي ،‌ كتاب و مطالعه به قلم سيدمهدي اميرفريدي ،‌ تاثير كتاب و مطبوعات دراخلاق عمومي به قلم علي‌اصغر مدرس و همچنين اهميت كتاب در جامعه امروز به قلم سيدحسن قاضي طباطبايي از جمله مطالب برگزيده اين نشريه در كتاب حاضر مي‌‌باشند.

گفتني است، نشريه كتابخانه ملي تبريز- گزيده مطبوعات ايران 16 در چاپ نخست خود با شمارگان 3000 نسخه و با قيمت 17000 ريال توسط شركت سهامي كتابهاي جيبي وابسته به موسسه انتشارات اميركبير انتشار يافته است .

شنبه 30 دی 1391 - 21:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری