سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 9:1
پربازديدترين اخبار از استان
چهارمحال و بختياري
  • هيچ خبري موجود نيست

انجام 1200 نفر روز تبليغ ديني در ماه هاي محرم و صفر 1434 در شهرستان اردل

رئيس تبليغات اسلامي اردل گفت: در ماه هاي محرم و صفر امسال، هزار و 200 نفر روز تبليغ ديني در اين شهرستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان چهارمحال و بختياري، حجت الاسلام سيدحسن چراغي گفت: در دهه ي نخست محرم امسال، 90 مبلغ اعزامي فعاليت هاي تبليغي را در اين شهرستان انجام دادند.

وي با بيان اينکه از اين تعداد 35 نفر از دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، 15 نفر از معاونت تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي طرح هجرت، 15 نفر از دفتر تبليغات اصفهان و سازمان اوقاف و امور خيريه و 10 نفر هم بدون حکم در دهه ي نخست محرم به امر مقدس ترويج نشر ارزش‌هاي اسلامي پرداختند و افزود: 15 مبلغ بومي هم در اين مدت در برگزاري مراسم اين ايام همکاري داشتند.

چراغي در ادامه به اعزام پنج مبلغ در دهه ي پاياني ماه صفر به شهرستان اردل اشاره و تصريح کرد: فعاليت هاي تبليغي مبلغين اعزامي به اين شهرستان در ماه محرم و صفر امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد داشته است.

وي تبيين معارف اسلامي همچون اعتقادات، اخلاق اسلامي، احكام و سيره معصومين (عليهم السلام)، بيان سيره عملي، فضايل اخلاقي و معنوي امام حسين(ع) و مسئله ولايت با استفاده از منابع معتبر و شناخته شده، تشريح تطبيقي فتنه‌ها عليه انقلاب اسلامي با صدر اسلام و توضيح ولايت فقيه و جامعيت آن و بيداري اسلامي را از جمله فعاليت هاي تبليغي مبلغين اعزامي در مراسم عزاداري دهه ي پاياني صفر‌المظفر 1434 هجري برشمرد.

رئيس تبليغات اسلامي اردل يادآور شد: سعي در برگزاري نماز جماعت اول وقت، توجه به برپايي مراسم قرائت زيارت اربعين، زيارت حضرت رسول و صلوات خاصه امام رضا(ع) در برنامه هاي اصلي روحانيون اعزامي قرار داشت.

جمعه 29 دی 1391 - 15:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری