پنجشنبه 30 فروردين 1397 - 16:14
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

تقدير رييس تبليغات اسلامي تاكستان از فعاليت هيئات مذهبي اين شهرستان در ماه هاي محرم و صفر

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان از فعاليت هيئات مذهبي و دسته جات عزاداري اين شهرستان در ماه هاي محرم و صفر تقدير كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام محمدرضا ميرزايي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان،چهارشنبه 27 ديماه 91 در سخناني از فعاليت هيئات مذهبي اين شهرستان در ماه هاي محرم و صفر تقدير كرد.

حجت الاسلام ميرزايي در اين خصوص اظهار داشت:تبيين فلسفه عاشورا و قيام امام حسين(ع) توسط روحانيون و مبلغين براي قشرهاي مختلف جامعه از برجستگي هاي مراسم محرم و صفر امسال بود.

وي افزود:شکوه نظم و خيل عظيم جمعيت در دسته جات عزاداري و سينه زني در سراسر شهرستان،جلوه اي از عشق و علاقه مردم به امام حسين(ع) است.

وي در ادامه با اشاره به عزاداري با شکوه مراسم امسال گفت:سينه زني و زنجيرزني با شکوه مردم تاكستان بسيار پرمعنا بود و امسال در ايام ماه محرم و صفر شاهد جلوه با عظمتي از عزاداري سالار شهيدان بوديم.

رييس تبليغات اسلامي تاكستان خاطرنشان كرد:همانطور که حضرت امام خميني(ره) فرمودند، ما هر چه داريم از عاشورا و محرم است و اينکه جوانان ما بتوانند فرهنگ حسيني پيدا کنند، قطع و يقين کشور ما بيشتر در مقابل فرهنگ هاي غيراسلامي بيمه خواهد شد.

اين مسئول تصريح كرد:عزاداري هاي جمعي علاوه بر اينکه از تفرق و پراکندگي عزاداران حسيني جلوگيري مي کند،مجالس عزاداري را از آسيب هاي کرداري و گفتاري ناآگاهانه و حتي برخي تحريف هاي غرض ورزانه دور نگه مي دارد.

ميرزايي فعاليت هاي هيئات مذهبي و دسته جات عزاداري در اين خصوص را در راستاي آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران توصيف کرد و گفت:هيئات مذهبي در شهرستان تاكستان در اين سال ها به خوبي به وظيفه خود عمل کرده و ما هم وظيفه داريم از اين اقدام پسنديده آنان تقدير و تشکر کنيم.

پنجشنبه 28 دی 1391 - 9:48
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری