سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 9:2
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل صداو سيماي مرکز زنجان:

پوشش برنامه عزاداري 200 هئيت در ماه هاي محرم و صفر توسط صدا و سيماي زنجان

مدير کل صداو سيماي مرکز زنجان با بيان اينکه دهه نخست ماه محرم 18 عنوان برنامه توليد و پخش شد، گفت: در ماه هاي محرم و صفر عزاداري هاي 200 هيئت از بخش هاي مختلف تلويزيون، راديو و خبر پخش شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان ، مرتضي صفري ظهر يکشنبه 24 دي ماه در جلسه ستاد راهبردي فرهنگي استان زنجان افزود: دهه نخست ماه محرم بيش از 274 ساعت عنوان برنامه در استان توليد و پخش شد که 9 هزار و 205 دقيقه در تلويزيون و شش هزار و 774 دقيقه در راديو و 550 دقيقه در بخش خبر بود. وي ادامه داد: با توجه به برجسته بودن مراسم عزاداري مردم زنجان در روزهاي هشتم و يازدهم محرم، خلاء پوشش تصويري عزاداري هيئت‌هايي همچون فاطميون به چشم مي‌خورد که با توجه به فلسفه ايجاد اين دسته عزاداري، توان ثبت به‌عنوان ميراث معنوي استان را نيز دارد.

مديرکل صدا و سيماي مرکز زنجان ادامه داد: با توجه به اين که عزاداري مردم زنجان، نمادي از تفکر شيعه را به جهان ارائه مي‌‎کند، مهمترين بخش اين عزاداري‌ها که محتواي مداحي و اشعار است، بايد مورد توجه بيشتري قرار گيرد.

صفري افزود: توليد تله فيلم، "نشان فرشته" با موضوع اولين راهپيمايي انقلابي بانوان کشور در زنجان، تله فيلم "سوار در غبار" موضوع ظلم و جور خوانين و تله فيلم "عبور از تاريکي" با موضوع دستاوردهاي انقلاب، از جمله موفقيت‌هاي اين مرکز در طول يک سال گذشته بوده است.

سه‌شنبه 26 دی 1391 - 22:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری