يكشنبه 6 خرداد 1397 - 20:22
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم عزاداري دهه آخر صفر در اقليد برگزار شد

با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي اقليد مراسم عزاداري دهه آخر صفر دراقليد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام سيد علي ولايتي نسب سرپرست تبليغات اسلامي اقليد گفت: درسالروز رحلت نبي مکرم اسلام، شهادت امام حسن مجتبي و امام رضا به خيابان ها آمده و عزاداري کردند.

وي تصريح كرد: هيئات مذهبي با حرکت از تکايا و حسينيه ها در مسير خيابان هاي اصلي عزاداري کرده و با عبور از خيابان انقلاب با مداحي مداحان اهل بيت (عليه اسلام) در گلزار شهداي امامزاده عبدالرحمن عزاداري کردند.

در اين مراسم حجت الاسلام موسوي از طلاب اعزامي قم گفت: داستان آن مرد خراسانى مشهور است كه چون از در راه ماندگى خود سخن به ميان آورد و از امام كمكى خواست تا پس از رسيدن به شهر خود آن را از جانب ايشان صدقه دهد، به او فرمود تا بنشيند، و پس از آن كه اطرافيان رفتند به اندرون رفت و بى آن كه به آن خانه بازگردد دست از فراز در درآورد و مرد خراسانى را خواست و دويست دينار به او داد و فرمود اين دويست دينار را بگير و خرج راه كن و عوض آن از طرف من صدقه هم نده بيرون برو كه نه من تو را ببينم و نه تو مرا.

وي افزود: چون بيرون رفت يكى پرسيد فدايت شوم، كرم و گشاده دستى شما بسيار است، اما چرا از آن مرد روى پوشانديد؟ فرمود از بيم آن كه مبادا خوارى حاجت خواستن را بدان سبب كه حاجت او برآورده ام در چهره اش ببينم، آيا نشنيدى سخن رسول خدا (ص) را كه فرمود آن كه نيكى خود به مردم را بپوشاند كارش برابر هفتاد حج است

لازم به ذکر است در روز جمعه هيئات مذهبي بعد از عزاداري در گلزار شهدا به سمت مصلاي نماز جمعه حرکت و در نماز وحدت آفرين جمعه شرکت کردند.

دوشنبه 25 دی 1391 - 14:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری