شنبه 2 تير 1397 - 8:52
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

مديرکل تبليغات اسلامي استان زنجان:

بصيرت مردم توطئه‌هاي برنامه‌ريزي شده براي محرم را خنثي کرد

مديرکل تبليغات اسلامي استان زنجان با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده توسط استکبار براي محرم امسال گفت: بيداري و بصيرت مردم موجب خنثي شدن اين توطئه‌ها شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان ، حجت‌الاسلام علي دشتکي 24 دي ماه در جلسه ستاد راهبرد فرهنگي استان زنجان با ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده در دهه محرم اظهار داشت: عاشورا مرزهاي جغرافيايي و اعتقادي را بر هم زده است.

وي به تبليغات سوء انجام شده قبل از آغاز محرم اشاره کرد و افزود: امسال زلزله و نابساماني‌هاي اقتصادي از جمله ابزارهاي تبليغاتي دشمنان براي تحت تاثير قرار دادن محرم بود که مورد استفاده قرار گرفته بود.

مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان تصريح کرد: بيداري و بصيرت مردم توطئه‌هاي دشمنان انقلاب اسلامي و اسلام را خنثي کرد.

وي به استقبال قابل توجه مردم از برنامه‌هاي محرم امسال اشاره کرد و گفت: مساجد در محرم سال جاري مملو از جمعيت به ويژه جوانان بود.

حجت‌الاسلام دشتکي اضافه کرد: ميزان نذورات و کمک‌هاي مردمي و حمايت از مبلغان در محرم سال‌جاري نسبت به محرم سال گذشته به دو برابر افزايش يافته است.

وي با اشاره به اينکه تشکيل ستاد محرم از مصوبات شوراي شئون فرهنگ عمومي و ستاد راهبردي فرهنگي استان بوده است، اضافه کرد: جلسات ستاد محرم و ساير جلسات مرتبط با ايام محرم به صورت منظم برگزار شد.

مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان همايش‌ روحانيون، ديدار مداحين شاخص استان با امام جمعه زنجان، گردهمايي و تجليل از پيرغلامان هيئت‌هاي مذهبي در حسينيه اعظم، همايش طلايه‌داران تبليغ در آستانه ورود به محرم، تغذيه فکري ائمه جماعات در راستاي فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي محرم و فعال سازي شبکه تبليغ بانوان را از جمله برنامه‌هاي اجرا شده توسط اين اداره کل براي ورود به ماه محرم اعلام کرد.

وي با اشاره به اينکه برنامه‌‌ريزي انجام شده در محرم سال‌جاري به سمت و سوي حماسي کردن اشعار در محرم بوده است، ادامه داد: قرآن محوري از ديگر برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده براي محرم سال‌جاري بود.

حجت‌الاسلام دشتکي با بيان اينکه برنامه‌هاي هيئت‌هاي مذهبي سال‌جاري با محوريت جوانان طراحي شده بود، اضافه کرد: در اين برنامه‌ها به محتواي اعتقادات شيعه توجه شده بود.

وي توجه به نماز به ويژه نماز ظهر عاشورا، امر به معروف و نهي از منکر، مسجد، قرآن و روحاني را از ديگر محورها مورد توجه در برنامه‌هاي اجرا شده توسط هيئت‌هاي مذهبي در محرم سال‌جاري بوده است.

مدير‌کل تبليغات اسلامي استان زنجان از اعزام يک هزار 200 مبلغ در دهه نخست محرم به نقاط مختلف استان زنجان خبر داد و گفت: تعداد اين مبلغان در طول دو ماه محرم و صفر به 3 هزار نفر هم رسيد.

وي به ساماندهي انجام شده تبليغات شهري در محرم سال‌جاري اشاره و تصريح کرد: تبيين فرمايشات مقام معظم رهبري در شعار سال و تبيين ولايت فقيه از ديگر محورهاي مورد توجه در تبليغات محرم سال جاري بوده است.

حجت‌الاسلام دشتکي به ارزيابي انجام شده از عملکرد هيئت‌هاي مذهبي اشاره کرد و افزود: 83 درصد از عزاداري‌هاي ماه محرم در مساجد برگزار شده است.

وي با بيان اينکه 9 درصد از مراسم‌هاي عزاداري ماه محرم در حسينيه‌ها برگزار شده است، ادامه داد: هفت درصد از اين برنامه‌ها در تکايا و دو درصد هم در منازل برگزار شده است.

مديرکل تبليغات اسلامي استان زنجان به وجود يک هزار 500 هيئت مذهبي در استان زنجان اشاره و تصريح کرد: 63 درصد از برنامه‌هاي هيئت‌هاي مذهبي در سطح استان با حضور سخنران برگزار شده است.

وي از تفسير قرآن در 46 درصد از هيئت‌هاي مذهبي در طول ايام محرم خبر داد و گفت: 67 درصد از هيئت‌هاي مذهبي در برنامه‌هاي خود ادعيه قرآئت مي‌کردند.

حجت‌الاسلام دشتکي به استفاده از برخي آلات موسيقي در پنج درصد از هيئت‌هاي مذهبي اشاره کرد و افزود: عملکرد مساجد هم در ايام محرم با آيتم‌هاي از جمله نحوه ارائه مطالب، توانايي ايجاد علاقه در مخاطبان، وقت شناسي و حضور به موقع در مساجد، توانايي جذب جوانان، تناسب موضوع با اطلاعات و آگاهي‌هاي مخاطبان، مرتبط بودن موضوع با علايق مخاطبان و مناسب بودن سرويس‌هاي بهداشتي و خدماتي ارزيابي شده است.

دوشنبه 25 دی 1391 - 10:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری