يكشنبه 3 تير 1397 - 3:33
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

امام جمعه شاهرود:

شيعه دين و آزادگي خود را از محرم و صفر دارد

مسلمانان و خصوصاً شيعيان، دين و آزادگي خود را از چشمه هميشه جوشان محرم و صفر دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام محمود ترابي در ديدار مسئول و شوراي بسيج طلاب و روحانيون شاهرود که با حضور مدير کل تبليغات اسلامي سمنان در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد، افزود: : يقيناً يکي از عوامل مهم ماندگاري آيين مقدس اسلام و معارف ديني، قيام حضرت اباعبدالله‌الحسين(ع) است.

وي افزود: محرم و صفر واقعاً مکتب انسان‌ساز اسلام ناب‌محمدي (ص) بوده و مسلمانان به‌ويژه شيعيان دين و آزادگي خود را از اين چشمه هميشه جوشان دريافت کرده‌اند.

امام جمعه شاهرود با اشاره به اربعين سالار شهيدان و عشق و علاقه مردم به ايشان اظهار داشت: امسال که ما توفيق داشتيم در کربلا حضور داشته باشيم، از 90 کيلومتري کربلا شور، شعور و عظمت و عزت و سرافرازي عاشقان ثارالله کاملاً مشهود بود.

ترابي افزود: امام‌حسين (ع) جوششي در جهان ايجاد کرده که تا قيامت اين جوش و خروش ادامه دارد و هيچ دستي ياري خاموش کردن آن را ندارد.

وي خاطرنشان کرد: پيامبراعظم (ص)، دين اسلام را تشکيل داد و حکومتي مبتني بر عدالت و محبت تأسيس کرد و امام‌حسين (ع) آن را استمرار داد و اسلام مديون تلاش‌هاي رسول‌الله و خون سالار شهيدان است.

امام جمعه شاهرود با اشاره به موضوع ولايت و امامت نيز گفت: ولايت‌پذيري موضوع بسيار مهمي است که باعث سعادت يا بدبختي جامعه مي‌شود و اين همه شور و شعور در محرم و صفر از ولايت‌پذيري جامعه حکايت دارد و مردم مريد امامان خود و گوش به فرمان نداي ولايت هستند.

وي با اشاره به فرارسيدن سالروز رحلت پيامبر (ص) و شهادت امام‌ حسن‌مجتبي (ع) و امام‌رضا (ع) افزود: ما بايد با توجه به ايام شهادت ائمه، بر ولايت‌پذيري و اطاعت از ولايت و اسلام تأکيد کرده و اين عشق و علاقه مردم را در مسير دفاع از حق و ولايت هدايت کنيم.

دوشنبه 25 دی 1391 - 9:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری