شنبه 27 دی 1399 - 9:55
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام و المسلمين دکتر خاموشي:

دشمن امامت و ولايت را مورد هدف قرار داده است

رئيس سازمان تبليغات اسلامي با بيان اينکه دشمن مي خواهد مسئله تديّن به ولايت فقيه را از ما بگيرد، گفت: دشمن امامت و ولايت را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام سيد مهدي خاموشي در گلستان شهداي اصفهان با اشاره به اينکه ملت ايران افرادي ولايت مدار هستند، افزود: امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري از اول تاکنون يک قدم عقب نگذاشته اند و اين به خاطر ولايت مداري جامعه است.

وي افزود: نعمتي که در روز قيامت از آن سوال مي شود حبّ ولايت است و خداوند متعال از بندگانش بعد از توحيد و نبوت از محبّت به اهل بيت(ع) سوال مي کند.

خاموشي به نقلي از استاد اخلاق، مرحوم حاج آقامجتبي تهراني (ره) در خصوص ولايت فقيه اشاره کرد و يادآور شد: در اين نقل آمده است که تنها التزام عملي به ولي فقيه کافي نيست و بايد ايشان را نيز دوست بداريم.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي يادآور شد: زماني که انسان به محبت ولي برسد، به سمت بهشت هدايت مي شود و دنياي آباد مومن او را به سمت بهشت و آخرت مي کشاند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه تصريح کرد: امروز همانگونه که مقام معظم رهبري هم بيان کرده اند، نظام سلطه در قبال جمهوري اسلامي ايران يک مسأله دارد و آن تديّن به امر ولايت است که اگر آن را از ما بگيرند، مسأله براي آنها حل مي شود.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در ادامه سخنان خود گفت: در زمان غيبت نقش امام همانند نقش خورشيد در پس ابر است که هوا را گرم مي کند و روشنايي جامعه است.

وي با بيان اينکه طبق روايات فقها دژ شهرها هستند، اظهارد اشت: فقها همچون دژ مستحکم براي دين هستند و بايد در زمان غيبت به آنها رجوع شود.

خاموشي در ادامه اظهار داشت: اکنون کساني که در افغانستان، مصر و کشورهاي که مسير بيداري اسلامي را طي مي کنند، آرزويشان امامي همچون رهبري انقلاب اسلامي ايران است.

وي ادامه داد: از همين مجالس حسيني بوده که تاکنون ما توانسته ايم نتيجه بگيريم و اگر دشمن چندين سال پيش در اين محافل بمب منفجر کرد به خاطر اين بود که آنها نيز به اين نتيجه رسيده اند که مشکل همين عزاداري امام حسين(ع) و پرچم داري علي ابن حسين (ع) است.

رئيس سازمان تيليغات اسلامي در ادامه سخنان خود با بيان اينکه بايد دشمن شناسي را همواره مدّ نظر قرار داد، افزود: اينکه مأمون به حضرت امام رضا(ع) پيشنهاد ولايتعهدي داد در واقع مأمون مي خواست امام رضا(ع) را بياورد تا امر امامت را با سبقه اجتماعي بر هم زده و از ميان بردارد و لذا هميشه بايد توجه داشته باشيم که دشمن کجا را مورد هدف قرار داده است.

حجت الاسلام خاموشي در پايان سخنان خود با اشاره به اينکه دشمن نشان داده است که مي خواهد امامت ما را مورد هدف قرار دهد و حمله به ولايت فقيه اصلي ترين رويکردش است، خاطر نشان کرد: جامعه ايران اسلامي بايد حواسش را جمع کرده و آن را حفظ کند.

دوشنبه 25 دی 1391 - 9:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری