شنبه 2 تير 1397 - 8:53
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

از سوي رييس تبليغات اسلامي کاشان صورت گرفت:

تشريح عملکرد اداره تبليغات اسلامي کاشان در ماه هاي محرم و صفر

رئيس تبليغات اسلامي کاشان فعاليت هاي اين اداره در ايام سوگواري ماه هاي محرم و صفر را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان،حجت الاسلام سيد عبدالصاحب حسيني برگزاري 8 نشست آموزشي ويژه مسئولين و اعضاي هيئت امناي هيئات مذهبي را از مهمترين برنامه هاي اين اداره خواند و تصريح کرد: در اين نشست ها که با هدف آشنايي با فقه عزاداري و پيشگيري از آسيب هاي عزاداري برگزار شد بيش از 1500 نفر از مسئولين و اعضاي هيئت امناي هيئات مذهبي شهرستان کاشان آموزش هاي لازم را زير نظر حجت الاسلام اسکندري مدير کل تبليغات اسلامي استان قم و حجت الاسلام قائمي فرا گرفتند.

وي اهداي بسته هاي فرهنگي شامل سي دي، کتاب چکامه هاي عزاداري و برگزاري مسابقه فرهنگي را از ديگر برنامه هاي اين دوره هاي آموزشي عنوان کرد.

حجت الاسلام حسيني ادامه داد: همچنين در اين راستا 4 گردهمايي ويژه مسؤولين هيئات مذهبي در چهار بخش برزک، نياسر، قمصر و مرکزي برگزار شد.

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان با اشاره به نقش مبلغين در تبيين فلسفه عاشورا و کاهش آسيب هاي عزاداري خاطر نشان کرد: در همين راستا و بمنظور توجيه طلاب و مبلغين، در آستانه ماه محرم گردهمايي ائمه جماعات شهرستان هاي آران و بيدگل و همايش طلايه داران تبليغ با حضور آيت الله سيد احمد خاتمي از سوي اين اداره برگزار شد.

حجت الاسلام حسيني در ادامه با اشاره به تاثيرگذاري مداحان اهل بيت (ع) در مجالس عزاداري تصريح کرد: در آستانه فرارسيدن محرم گردهمايي مداحان اهل بيت(ع) شهرستان کاشان و آران و بيدگل به همت کانون مداحان و همکاري اداره تبليغات اسلامي کاشان با سخنراني حجت الاسلام فرحزاد برگزار شد.

وي چاپ و توزيع 42 بنر با مضامين عاشورا و مزين به فرمايشات معصومين(عليهم السلام) را از ديگر اقدامات اين اداره بر شمرد و تصريح کرد: با توجه به محدود بودن اعتبارات، بنرها تنها به تعداد محدودي از هيئات مذهبي بزرگ شهرستان اختصاص يافت.

وي صدور و تمديد مجوز فعاليت هيئات مذهبي را از جمله شرح وظايف سازمان تبليغات اسلامي دانست و افزود: اين اداره در طول دو ماه گذشته بيش از 100 مورد مجوز هيئات مذهبي شهرستان کاشان را تمديد، 20 فقره مجوز جديد فعاليت هيئات مذهبي را صادر و 50 مورد پرونده جهت طي مراحل صدور مجوز تشکيل داده است.

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان نظارت بر بيلبردها و تيزرهاي تبليغاتي برنامه هاي مذهبي، صدور مجوز نصب داربست و انشعاب برق هيئات مذهبي را از جمله اقدامات مهم اين اداره در دو ماه گذشته عنوان کرد و افزود: در اين مدت بيش از 130 مورد مجوز داربست و 100 مورد مجوز انشعاب برق هيئات مذهبي از سوي اداره تبليغات اسلامي کاشان صادر شد.

حجت الاسلام حسيني برخورد با آسيب هاي عزاداري را از ديگر اقدامات اين اداره بر شمرد و افزود: اين آسيب هاي شامل آسيب هاي شکلي و محتوايي هيئات مذهبي، مداحان و سخنرانان مجالس عزاداري بود.

دوشنبه 25 دی 1391 - 8:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری