سه‌شنبه 8 مهر 1399 - 8:17
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

تشريح عملکرد اداره تبليغات اسلامي کاشان در محرم و صفر1434 هجري

رئيس تبليغات اسلامي کاشان فعاليت‌هاي اين اداره در ايام سوگواري ماه هاي محرم و صفر را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت‌الاسلام سيد عبدالصاحب حسيني برگزاري 8 نشست آموزشي ويژه مسئولان و اعضاي هيئت امناي هيئات مذهبي را از مهمترين برنامه‌هاي اين اداره خواند و تصريح کرد: در اين نشست‌ها  كه با هدف آشنايي با فقه، عزاداري و پيشگيري از آسيب‌هاي عزاداري برگزار شد 1500 نفر از مسئولان و اعضاي هيئت امناي هيئات مذهبي شهرستان کاشان آموزش‌هاي لازم را زير نظر حجت‌الاسلام اسکندري مديرکل تبليغات اسلامي استان قم و حجت‌الاسلام قائمي فرا گرفتند.

وي اهداي بسته‌هاي فرهنگي شامل سي دي، کتاب چکامه‌هاي عزاداري و برگزاري مسابقه فرهنگي را از ديگر برنامه‌هاي اين دوره‌هاي آموزشي عنوان کرد.

حجت‌الاسلام حسيني ادامه داد: همچنين در اين راستا 4 گردهمايي ويژه مسئولان هيئات مذهبي در چهار بخش برزک، نياسر، قمصر و مرکزي برگزار شد.

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان با اشاره به نقش مبلغين در تبيين فلسفه عاشورا و کاهش آسيب‌هاي عزاداري خاطر نشان کرد: در همين راستا به‌منظور توجيه طلاب و مبلغين در آستانه  محرم گردهمايي ائمه جماعات شهرستان‌هاي آران و بيدگل و همايش طلايه داران تبليغ با حضور آيت‌الله سيد احمد خاتمي از سوي اين اداره برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسيني در ادامه با اشاره به تأثيرگذاري مداحان اهل بيت (ع) در مجالس عزاداري تصريح کرد: در آستانه فرارسيدن محرم گردهمايي مداحان اهل بيت(ع) شهرستان کاشان و آران و بيدگل به همت کانون مداحان و همکاري اداره تبليغات اسلامي کاشان با سخنراني حجت الاسلام فرحزاد برگزار شد.

وي چاپ و توزيع 42 بنر با مضامين عاشورا و مزين به فرمايشات معصومين(عليهم السلام) را از ديگر اقدامات اين اداره بر شمرد و تصريح کرد: با توجه به محدود بودن اعتبارات، بنرها تنها به تعداد محدودي از هيئات مذهبي بزرگ شهرستان اختصاص يافت.

وي صدور و تمديد مجوز فعاليت هيئات مذهبي را از جمله شرح وظايف سازمان تبليغات اسلامي دانست و افزود: اين اداره در طول دو ماه گذشته بيش از 100 مورد مجوز هيئات مذهبي شهرستان کاشان را تمديد، 20 فقره مجوز جديد فعاليت هيئات مذهبي را صادر و 50 مورد پرونده براي طي مراحل صدور مجوز تشکيل داده است.

رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان نظارت بر بيلبردها و تيزرهاي تبليغاتي برنامه‌هاي مذهبي، صدور مجوز نصب داربست و انشعاب برق هيئات مذهبي را از جمله اقدامات مهم اين اداره در دو ماه گذشته عنوان کرد و افزود: در اين مدت بيش از 130 مورد مجوز داربست و 100 مورد مجوز انشعاب برق هيئات مذهبي از سوي اداره تبليغات اسلامي کاشان صادر شد.

يكشنبه 24 دی 1391 - 8:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری