پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 10:49
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم اربعين حسيني در روستاي کلشتر شهرستان رودبار

با همکاري حجت الاسلام آرش رمضاني ، روحاني طرح هجرت روستاي کلشتر مراسم اربعين حسيني با شکوه خاصي با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع اين روستا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت الاسلام رمضاني با بيان شمه اي از زندگاني امام حسين (ع) اظهار داشت: هدف از قيام امام حسين (ع) امر به معروف و نهي از منکر بود.

وي در ادامه آيه اي ازسوره حج قرآن کريم را بيان کرد : مؤمنان کساني هستند که اگر در روي زمين آنان را تمکين و اقتدار دهيم نماز به پا مي دارند و زکات به مستحقان مي دهند و امر به معروف ونهي از منکر مي کنند از هيچ کس غير از خدا نمي ترسند چون مي دانند عاقبت کارها در دست خداست.

خطيب مراسم اربعين حسيني در کلشتر تصريح کرد : پي بردن به عمق حادثه بزرگ عاشورا نياز به آگاهي و تعقل و تفکر يک مسلمان دارد.

حجت الاسلام رمضاني افزود: دشمن خواست با ايجاد عاشورا نور خداوند را خاموش سازد اما به خواست خدا و روشنگري هاي حضرت زينب و امام سجاد (عليهماالسلام) توطئه را خنثي و دشمن را مفتضح کرد.

گفتني است، اين مراسم همگام با اربعين حسيني 14 دي ماه 91 برگزار شد که قرائت زيارت اربعين و مداحي مداحان بومي از ديگر بخش هاي اين برنامه بود .

چهارشنبه 20 دی 1391 - 20:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری