جمعه 3 اسفند 1397 - 13:48
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري مراسم اربعين حسيني در مسجد علي ابن ابي طالب (ع) رستم آباد

به همت روحاني مستقر روستاي شمام از توابع شهرستان رودبار مراسم اربعين سيد و سالار شهيدان، حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش در مسجد علي ابن ابي طالب (ع) اين روستا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام مصطفي مباشر اميني روحاني مستقر روستاي شمام در مراسم اربعين حسيني ضمن تسليت اين ايام به حاضران گفت : در جهان انقلابات و قيام هاي زيادي اتفاق افتاده كه بعد از گذشت مدتي نام و نشاني از اين قيامها باقي نمانده است، اما قيام حضرت امام حسين (ع) بعد از گذشت هزار و اندي سال نه تنها از يادها نرفته بلكه زير بناي انقلابها و قيام هاي اسلامي شده است و اين مسئله را ما در بيداري كشورهاي اسلامي شاهديم .

وي همچينين در ادامه در فضايل و مناقب شهداي کربلا و نقش تبليغات دشمن در وارونه جلوه دادن دين و خارجي خواندن اهل بيت(ع) گفت : امام سجاد(ع) با خطبه آتشين نقشه يزيد را برآب و جلسه را به نفع اهل بيت(ع) تمام كرد و مردم را به درک واقعيت رساند.

خاطر نشان مي شود : حرکت هئيت عزاداري، برگزاري زيارت اربعين و برگزاري دعاي ندبه در روز جمعه از ديگر برنامه هاي اين مسجد در اين ايام بود .

گفتني است ، اين مراسم 14دي ماه 91 برگزار شد که گزارش مصور آن تقديم مي شود .

چهارشنبه 20 دی 1391 - 12:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری