يكشنبه 28 بهمن 1397 - 3:25
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

چاپ عکس قديمي از هيئت حسيني سرچشمه ملاير در نشريه خيمه

يک قطعه عکس قديمي متعلق به هيئت حسيني سرچشمه از قديمي ترين هيئات مذهبي ملاير در شماره 94 نشريه خيمه چاپ شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، مسئول هيئت حسيني سرچشمه ملاير 18 دي 91 در گفتگويي با مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي اين شهر گفت: اين عکس قديمي متعلق به سال 1347 اين هيئت است که اعضاي هيئت را در آن زمان نشان مي دهد.

رضا بقالي با اشاره به قدمت تاريخي کهن هيئت حسيني سرچشمه ملاير افزود: اينجانب در مدت کوتاهي که مسئوليت اين هيئت را به عهده گرفتم با کمک ديگر پيرغلامان و دوستداران سيدالشهدا(ع) هيئت را از حالت رکود خارج كرده و تاکنون چند مراسم با حضور مداحان درجه يک کشوري در اين هيئت برگزار کرده ايم که خوشبختانه با استقبال خوبي از طرف مردم به ويژه جوانان روبرور شده ايم.

وي جذب جوانان را در کهن هيئت حسيني سرچشمه ملاير، مهمترين هدف حضور خود عنوان کرد و گفت: هيئت مي تواند به عنوان يک پايگاه فرهنگي عمل کند و با رويکرد مناسب خود باعث جذب جوانان به هيئت و مسجد شود و نقش مهمي در مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن ايفا کند.

مسئول هيئت حسيني سرچشمه ملاير ادامه داد: بايد پيرغلامان جاي خود را به جوانان دهند زيرا جوانان هم علاقه بيشتري براي خدمت به دستگاه امام حسين(ع) دارند و هم باعث مي شوند پاي ديگر دوستان و نوجوانان و جوانان به هيئت به خصوص مسجد باز شود و پيرغلامان در کنار جوانان نقش راهنما را داشته باشند.

مسئول اين هيئت، داشتن تفکر نو و پويا مبتني بر علم روز را براي مسئولان هيئات مذهبي بسيار خوب و موثر در جهت جذب مردم و جوانان به هيئت دانست و خواستار برگزاري دوره هاي آموزشي براي مسئولان هيئات مذهبي شد.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 20:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری