دوشنبه 4 تير 1397 - 8:29
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم اربعين حسيني با حضور گسترده مردم در رودان برگزار شد

به همت تبليغات اسلامي رودان، مراسم اربعين حسيني با حضور گسترده مردم رودان در مسجد جامع اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، به مناسبت فرارسيدن اربعين سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام، پن جشنبه 14 دي 91 مراسم سوگواري در رثاي شهداي کربلا و امام شهيدان در مسجد جامع رودان برگزار شد.

در اين مراسم حجت‌الاسلم رضا مهدوي استاد حوزه علميه ولي عصر(عج) رودان در سخناني با بيان اينکه امام حسين (ع) براي اعتلاء ارزش‌هاي اسلامي قيام کرد، گفت: صحنه کربلا تجسم واقعي عشق به ولايت است و زنده نگه داشتن ارزش‌هاي اسلامي رمز ماندگاري اربعين و عاشوراي حسيني است.

مهدوي، اربعين حسيني را سر آغاز قيام و خاستگاه تبليغ اسلام بعد از عاشورا دانست و گفت: اين اجتماعات و اين عزاداري‌ها اهميت بسيار زيادي دارد و در واقع پيوند با قيام امام حسين(ع) است.

حجت‌الاسلام مهدوي تصريح کرد: ما بايد در هر عرصه اي با دشمنان ولايت محمد (ص) و اهل بيت (ع) دشمن و با دوستان آنها دوست باشيم، چرا ملاک نجات و سعادت انسان ها در اين ولايت است.

در ادامه عزاداران حسيني زيات اربعين را در بين دونماز ظهر و عصر با صداي علي حسن زاده از مداحان برجسته شهرستان قرائت کرده و اشک ماتم ريختند، و در پايان از تمامي شرکت‌کندگان با صرف نهار پذيرايي بعمل آمد.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 19:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری