سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 9:5
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

با همکاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان بوئين زهرا:

برگزاري مراسم اربعين حسيني توسط هيئت مذهبي قائميه

علي صالحي مسئول تشکل هاي ديني اداره تبليغات اسلامي شهرستان بوئين زهرا از برگزاري مراسم اربعين حسيني توسط هيئت مذهبي قائميه شهر دانسفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،علي صالحي مسئول تشکل هاي ديني اداره تبليغات اسلامي شهرستان بوئين زهرا از برگزاري مراسم اربعين حسيني در روز پنجشنبه 14 ديماه 91 در محل مسجد جامع توسط هيئت مذهبي قائميه شهر دانسفهان از توابع شهرستان بوئين زهرا خبر داد.

در اين مراسم حجت الاسلام قوامي از اساتيد حوزه و دانشگاه گفت:از مهمترين علل قيام امام حسين(ع) اين بود كه دين مورد تعرض قرار گرفته بود و امويان تلاش مي‌كردند كه دين را از محتوي تهي كنند و جز پوستي از آن باقي نگذارند و به نام دين مردمان را به بندگي خود گيرند و تحت لواي دين به حقوق و حيثيت و شرافت آنان تعدي کنند،چنانكه علي(ع) در اين باره مي‌فرمايد:«اي مردم به زودي بر شما روزگاري خواهد آمد كه اسلام را از حقيقت آن خالي کنند، همچون ظرفي که واژگونش كنند و آنرا از آنچه درون دارد تهي‌ سازند.

وي افزود:بنابراين قيام حسين(ع) قيامي بر اساس غيرت ديني بود و بمنظور جلوگيري از تحريف اسلام انجام شد.

حجت الاسلام قوامي بيان کرد:زيباترين جلوه غيرت ديني، در مكتب حسين(ع)، وجود مبارك حضرت عباس(ع) است كه چون دست راستش را ناجوانمردانه قطع كردند شمشير به دست چپ گرفت و با تمام وجودش از دين دفاع کرد.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 14:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری