سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 15:0
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

با همكاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان:

برگزاري مراسم اربعين حسيني در روستاي يحيي آباد

با همكاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان مراسم سوگواري اربعين حسيني در روستاي يحيي آباد از توابع اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان قزوين،با همكاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان مراسم سوگواري اربعين حسيني در روستاي يحيي آباد از توابع اين شهرستان برگزار شد.

در اين مراسم كه پنجشنبه 14 ديماه 91 و همزمان با اربعين شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) در مسجد جامع روستاي يحيي آباد برگزار شد،حجت الاسلام منصور حضرتي از وعاظ تاكستان طي سخناني اظهار داشت:انقلاب عاشورا در ميان تحولات سياسي اجتماعي صدر اسلام مؤثرترين عامل در بقاي اسلام و گوياترين تفسير بر حديث نبوي«حسين مني و انا من حسين»مي باشد.

وي افزود:انقلاب حسيني اسلام مجسم است كه مجمع اسوه هاي كمال براي اقشار مختلف امت اسلامي است.

اين سخنران مذهبي تصريح كرد:با عنايت به اينكه امام حسين(ع) قيام خونين خويش را با هدف امر به معروف و نهي از منكر و اصلاح وضع نابسامان جامعه اسلامي و زدودن بدعت هاي موجود از دين اسلام و ايجاد امنيت همه جانبه براي مظلومان آغاز کرد بنابراين همه ما وظيفه داريم در راستاي تحقق اهداف عنوان شده در جامعه اسلامي،با جان و دل و توكل بر خداي متعال تلاش کنيم.

وي وظيفه شيعيان را در عصر كنوني بسيار حساس خواند و افزود:سران كفر و استكبار جهاني با استفاده از ابزارهاي پيچيده و رسانه هاي پيشرفته به گمراهي جوانان و نابودي ملت ما كمر بسته اند به همين دليل اگر كوچكترين غفلتي از ما سر بزند دچار خسران ابدي شده و آيندگان،ما را نخواهند بخشيد.

حجت الاسلام حضرتي در پايان حاضران را به مطالعه و تحقيق دقيق پيرامون ماجراي عاشورا و پيامدها،عبرت ها و درسهاي آن توصيه كرد.

گفتني است در ادامه اين مراسم مداحان اهل بيت(ع) به مديحه سرايي پرداخته و حاضرين در سوگ اين امام همام و شهداي كربلا اشك ماتم ريختند.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 14:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری