يكشنبه 4 فروردين 1398 - 3:8
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

اربعين حسيني؛ يادآور رسالت بزرگ حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زينب (س)

كارشناس تشكل هاي ديني اداره تبليغات مشگين شهر، اربعين حسيني را يادآور رسالت بزرگ حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زينب کبري (س) دانست و ماندگاري نهضت حسيني را مرهون تبليغ شايسته آن برزگواران عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام سودي 14 دي 91 در مراسم اربعين روستاي آلني در سخناني گفت: اربعين حسيني يادآور زحمات و جان نثاري حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زينب مي باشد.

وي افزود: امام سجاد(ع) بعد از جريان كربلا منصب امامت را عهده دار شد در حالي كه بيمار مصلحتي بودند ولي از رسالت و ولايت خود هيچ گونه كوتاهي نکرد و نهضت حسيني را به گونه اي تبيين کرد كه حتي مردم عوام و فريب خورده شام به حقانيت امام حسين پي بردند و خود يزيد به ناچار امام سجاد(ع) را به مدينه برگرداندند، در حقيقت خطبه هاي امام سجاد(ع) و افشاگري ايشان نهضت عاشورا را تبيين كرد.

حجت الاسلام سودي در ادامه به شخصيت اولين زائر حسيني (جابربن عبدا...انصاري) پرداخت و خاطر نشان کرد: جابر يكي از صحابه هاي پيامبر و شيعه عارف به تمام معنا بود و بهتر از همه مردم زمان خويش امام حسين (ع) را مي شناخت و علاقه داشت و در تاريخ بعنوان اولين زائر قبر مطهر امام حسين (ع) شناخته شده است.

گفتني است، در ادامه اين مراسم که با همکاري اداره تبليغات اسلامي مشگين شهر برگزار شد، مداحي و قرائت زيارت اربعين با حضور يکي از مداحان روستاي آلني برگزار شد.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 13:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری