جمعه 3 اسفند 1397 - 13:18
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم اربعين حسيني در شهرستان نمين

مراسم اربعين حسيني با همکاري اداهر تبليغات اسلامي نمين در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام صبري از روحانيون منطقه 14 دي 91 در مراسم اربعين در سخناني گفت: اربعين فرصتي براي اعلام همبستگي با عاشوراست. هر اربعين حسيني، قاصد حماسه اي ماندگار، پيامدار استعلاي ايمان، نشانه‏اي از شکوه عشق، و برگ هميشه سبزي بر درخت سرخ شهادت است.

وي گفت: در آيه 15 سوره احقاف از 40 سالگي انسان ياد شده و اين كه خداوند به همه انسان ها درباره نيكي به پدر و مادر سفارش كرده است، اما فقط نيكوكاران به اين سفارش الهي عمل و به پدر و مادر خود نيكي مي كنند و اين نيكي را تا رسيدن به رشد كامل خود و رسيدن به 40 سالگي ادامه مي دهند آنگاه در 40 سالگي دعا مي كنند و از خداوند توفيق مي طلبند تا در برابر نعمت هايي كه خود و پدر و مادرشان از آن برخوردار بوده اند، شكرگزار او باشند.

حجت الاسلام صبري با تاکيد بر ضرورت ترويج فرهنگ عاشورا در بين نسل جوان گفت: همگان بايد در تبليغ تعاليم عاشورائي، اربعين و اهداف قيام امام حسين (ع) به نسل جوان تلاش کنيم تا همچنان شاهد تربيت انسانهاي پاک و مومن براي تحقق حماسه هاي ايثار و شهادت باشيم.

گفتني است، مراسم اربعين حسيني با حضور امام جمعه، فرماندار، رئيس اداره تبليغات اسلامي و مسئولين ادارات و اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسين (ع) نمين برگزار شد.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 13:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری