چهارشنبه 18 تير 1399 - 9:15
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

كارشناس فرهنگي تبليغات اسلامي گفت:

روحانيت، پيشروان دفاع از مكتب انقلاب است

كارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شمال كرج ، در نشست روحانيون، ائمه جماعات شمال كرج گفت: روحانيت در دفاع از کشور در مراحل حساس از آغاز انقلاب تا کنون همواره پيشتاز بوده و از آرمان هاي مردم و امام(ره) و رهبري دفاع کرده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، اين نشست با همکاري اداره تبليغات اسلامي شمال كرج و با حضور برخي روحانيون تحت نظر اداره تبليغات اسلامي و برخي كارمندان، روحانيون مستقر و هجرت شمال كرج برگزارشد.

حجت الاسلام حسين اوليايي، كارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شمال كرج در نشست روحانيون، ائمه جماعات شمال كرج، اظهار کرد: روحانيت در دفاع از کشور در مراحل حساس از آغاز انقلاب تا کنون همواره پيشتاز بوده و از آرمان هاي مردم و امام(ره) و رهبري دفاع و کرده است.

وي با بيان اينکه کشور در حال حاضر شرايط خاصي را طي مي کند، افزود: روحانيت در دوران 8 سال دفاع مقدس در همين استان البرز، در بسيج مردم نقش موثري داشته و لباس رزم پوشيده و همواره يار و همراه مردم بوده اند و امروز هم شرايط کشور نياز دارد که مسائل براي مردم به درستي از کانال روحانيت تبيين و شرايط براي مردم تشريح شود.

كارشناس تبليغات اسلامي شمال كرج ،با اشاره به اينکه نبايد به دشمن اجازه داد که مردم را از انقلاب ناراضي کند تا فاصله و جدايي بين مردم و مسئولان ايجاد شود، ابراز کرد: دشمنان نمي توانند رو در رو با ما وارد جنگ شوند، چون اين انقلاب پشتوانه مردمي محکمي دارد و تا وقتي مردم از انقلاب حمايت مي کنند به آنها اجازه نمي دهند که به نتيجه برسند.

حجت الاسلام اوليايي، تصريح کرد: دشمنان نظام و انقلاب به اين نتيجه رسيده اند که بهترين کار براي آنها، ناراضي کردن مردم و دلسرد کردن آنان از نظام و انقلاب است تا از اين طريق بتوانند حمايت مردم را از اين نظام اسلامي کم کنند اما بايد بدانند کاري نمي توانند بکنند چون پشتوانه اين نظام مردمي بعد از خداوند متعال خود مردم هستند.

وي، بيان کرد: دشمنان، فشارها را روز به روز زيادتر و محدوديت ها را بيشتر مي کنند، با اين وجود روز به روز بر اقتدار جمهوري اسلامي افزوده مي شود و نه تنها در داخل مرزهاي جغرافيايي ايران بلکه حضور ايران در عرصه جهاني نيز قويتر مي شود.

اوليايي، با بيان اينکه نفوذ و پايگاه معنوي که ايران در کشورهاي منطقه دارد براي نظام سلطه قابل تحمل نيست، يادآور شد: ما مشترکات فرهنگي، ديني و زباني با کشورهاي منطقه داريم و امروز جمهوري اسلامي امروز چالش ها را پشت سر گذاشته و از اول انقلاب تا کنون مسائل و فراز و نشيب ها را طي کرده و بر مشکلات فائق آمده و دستاوردهاي زيادي داشته است.

وي، با اشاره به اينکه جمهوري اسلامي يک نظام مقتدر دارد و در فناوري و علم رتبه اول را در منطقه دارد، گفت: با وجود اين همه محدوديت ها و تبليغات، امروز ايران براي کشورهاي ديگر الگو شده و دشمنان از اين موضوع ناراحت هستند و در اين مقطع مي خواهند بيش از گذشته محدوديت ايجاد کنند و فکر مي کنند که ما نمي توانيم در مقابل اين فشارها مقاومت کنيم.

ايشان، با اشاره به اينکه در اين دوره به همراهي، همدلي و همگرايي بيشتري در داخل نياز است، افزود: به جاي اينکه در خصوص خدمات نظام و دولت سياه نمايي شود و ياس و نااميدي ايجاد کنند، بايد اميد، شادابي و نشاط در مردم زنده باشد که اين گردنه را نيز با توکل بر خدا و حمايت مردم، با موفقيت پشت سر خواهيم گذاشت.

وي با بيان اينکه امروز بايد بيش از گذشته مردم را با قرآن و معارف اسلامي آشنا کرد، گفت: بايد امروز از ابراز هنر براي ترويج معارف و آموزه هاي قرآن استفاده کرد و در اين خصوص نيز روحانيت نيز وظيفه و مسئوليت هدايت هنرمندان را برعهده دارند.

اوليايي، افزود: بايد در کنار حرکت قرآني در کشور، در مورد شناخت و معرفي بيشتر نهج البلاغه نيز کار شود و در اين زمينه نيز بيش از گذشته بايد فعاليت شود و کلمات قصار امام علي(عليه السلام) در قالب محسوسات به مردم عرضه شود.

گفتني است، اين مراسم با همکاري روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي شمال كرج و برخي ادارات استان برگزار شد.

سه‌شنبه 19 دی 1391 - 11:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری