پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 11:5
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

اربعين نمادي براي تداوم نهضت عاشورا است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان رودبار در مراسم اربعين حسيني روستاي علي آباد، عاشورا و اربعين را تلاشي در جهت زنده نگه داشتن دين اسلام و مبارزه با دشمنان دين و معنويت عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان رودبار ، مراسم زيارت اربعين حسيني 14 دي ماه 91 در مسجد صاحب الزمان (عج) روستاي علي آباد از توابع بخش مرکزي شهرستان رودبار برگزار شد.

در اين مراسم که همزمان با روز اربعين حسيني برگزار شد، حجت الاسلام عباسپور عنوان کرد : اربعين سري از اسرار الهي است که هيچ کس به عمق اين سر عظيم پي نبرده است در رقم اربعين خصوصياتي وجود دارد که ساير ارقام آن خصوصيت را ندارند از جمله آنکه اغلب انبياء در 40 سالگي به مقام رسالت رسيده اند ، وقتي موسي (ع) تقاضاي ملاقات با خدا کرد ذات اقدس مدت مناجات را چهل شب قرار داد در روايات آمده است که در نماز شب 40 مومن را دعا کنيد و نيز کسي که 40حديث را حفظ و بدان عمل کند خداوند چشمه هاي حکمت را از دلش بر زبانش جاري مي سازد.

حجت الاسلام عباسپور ضمن اشاره به همسويي پيام هاي عاشورا و اربعين در احيا معارف الهي و مبارزه با ظلم و جور زمانه ، افزود : اربعين نمادي براي تداوم نهضت عاشورا است و روزي است که نام امام حسين (ع) بار ديگر مطرح مي‌شود و اهل بيت(ع) هم دنبال ماندن اين نهضت در ميان شيعيان بوده اند و امروز اربعين از نظر شيعيان مساله بسيار مهمي است.

وي افزود : شيعه امام حسين (ع) از محرم و صفر درس مي آموزد چرا که به فرموده امام خميني (ره) اين محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است ، محرم و صفر بينش و بصيرت درست را براي نسل بشر شرح مي دهد .

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان رودبار در ادامه به ظرفيت هاي تبليغي ارزشمند اربعين حسيني در بزرگداشت شعائر تشيع اشاره کرد و ياد آور شد : شايسته است که شيعيان مخلص خاندان حسيني که از باقيمانده خاک آنان آفريده شدند و به شادي آنان دلشاد و به حزن و اندوه آنان اندوهناکند در بيستم صفر هر سال به پاس گراميداشت اربعين شهادت امام حسين (ع) و ياران با وفايش مراسم سوگواري و نوحه خواني برپا کنند تا خاطره تلخ بازگشت اسيران ، تجديد و با معرفت ،بينش و بصيرت حسيني همياري و همگامي خود را با اهل بيت (ع) اعلام کنند.

دوشنبه 18 دی 1391 - 19:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری