جمعه 3 اسفند 1397 - 9:33
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم اربعين حسيني در شهر اسديه

به همت اداره تبليغات اسلامي مراسم اربعين حسيني در مسجد محمد رسوالله(ص) شهر اسديه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري شهرستان درميان، حجت الاسلام محمدهادي نودهي مسئول اداره تبليغات اسلامي درميان با اعلام اين خبر گفت: به همت اداره تبليغات اسلامي مراسم اربعين حسيني با حضور باشکوه مردم در مسجد محمد رسول الله(ص) شهر اسديه برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام سيد امين حسيني روحاني طرح هجرت شهر اسديه در سخناني گفت: درسى كه اربعين به ما مي دهد، اين است كه بايد ياد حقيقت و خاطره‏ شهادت را در مقابل طوفان تبليغات دشمن زنده نگه داشت.

وي افزود: دستگاه ظالم جبار يزيدى با تبليغات خود، حسين ‏بن‏ على(ع) را محكوم مي ساخت و وانمود مىي كرد كه حسين‏ بن‏ على(ع) كسى بود كه بر ضد دستگاه عدل و حكومت اسلامى و براى دنيا قيام كرده است بعضى هم، اين تبليغات دروغ را باور مى‏ كردند. بعد هم كه امام حسين‏ (ع)، با آن وضع عجيب در صحراى كربلا به شهادت رسيد، آن را يك غلبه و فتح وي دانستند، اما تبليغات صحيح دستگاه امامت، تمام اين بافته‏ ها را عوض كرد.

حجت الاسلام حسيني با اشاره به اربعين حسيني(ع) گفت: امام حسين(ع) با شهادت خود و عزيزانش «هيهات من الذله» را در طول تاريخ بشريت تا ابد طنين انداز كرد و اين بهترين الگو جهت آزاد زيستن بشريت است.

اين مراسم پنج شنبه 14 دي 91 برگزار شد.

دوشنبه 18 دی 1391 - 17:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری