سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 15:3
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم اربعين حسيني در شهرستان بشرويه

در چهلمين روز از شهادت سيد و سالار شهيدان، شهرستان بشرويه با اجراي مراسم عزاداري، رنگ و بوي عاشورايي گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان بشرويه در تشريح فعاليت هاي برگزار شده، از تجمع بزرگ و عزاداري هيئات مذهبي در محل هيئت ابوالفضلي بشرويه خبر داد و افزود: اين اداره با برنامه ريزي هاي لازم با شوراي هيئات و هيئات مذهبي اين شهرستان، مراسم ويژه روز اربعين حسيني را با شکوه خاصي و به صورت متحد و منسجم اقامه کردند.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه گفت: هيئات سادات الحسيني، صاحب الزماني(عج)، ابوالفضلي، علي اکبر، علي اصغر، قاسم ابن الحسن(ع) در تجمع هيئات مذهبي شرکت و مداحاني به نمايندگي از اين هيئات به نوحه خواني و روضه خواني کردند و در ادامه مراسم حجت الاسلام لطفيان مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به سخنراني پرداخت.

وي در ادامه به اطعام عزاداران در اين ايام اشاره کرد و افزود: هيئات مذهبي در شب و صبح و ظهر اربعين از عزاداران حسيني پذيرايي بعمل آوردند.

شايان ذکراست: اقامه نماز جماعت در پايان مراسم، تشکيل دستجات سينه زني، قرائت زيارت اربعين و عاشورا، جلسات روضه و وعظ وسخنراني توسط روحانيون از ديگر برنامه هاي اجرا شده در سطح شهرستان بوده است.

دوشنبه 18 دی 1391 - 16:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری