يكشنبه 28 بهمن 1397 - 6:44
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم اربعين حسيني در مهاباد

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي مهاباد، از برگزاري مراسم عزاداري سرور و سالار شهيدان بمناسبت اربعين حسيني در مهاباد و روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، سيد مسعود مکري، روز شنبه 16 دي ماه سالجاري با اعلام اين خبر افزود: مراسم اربعين حسيني به همت اداره تبليغات اسلامي مهاباد و همکاري کانون مداحان و شوراي هيئات مذهبي اين شهرستان، با حضور انبوه دسته هاي عزاداري و مردم مومن و عزادار در جاي جاي اين شهرستان و روستاها با شکوه و عظمت خاصي برگزار شد.

حجت الاسلام محمد داداش زاده رئيس اداره تبليغات اسلامي مهاباد، در جمع عزاداران و اعضاي هيئات مذهبي در مسجد امام حسين (ع) با اشاره به اهداف قيام کربلا و پيامي که براي مسلمانان جهان دارد اظهار داشت: در اين حرکت تاريخي و حادثه کربلا رازهايي مستتر است که درک آنها نيازمند بصيرت و دانش ديني است، اين که گروهي قليل در برابر جمعي کثير ايستادگي کنند و تا پاي جان ثابت قدم باشند پيام آور چه موضوعي براي ما مي تواند باشد؟ آيا جز اينست که امام حسين (ع) به نسل هاي بعدي اين مفهوم والاي ديني را منتقل کرده است که به بزرگي حق و حقيقت نظر داشته باشيد نه به کثرت دشمن حقير.

وي ادامه داد: ظواهر دل فريب و مادي دنيا زودگذر و فاني است در حاليکه جهان آخرت، جاويدان و ماندگار مي باشد، آيا انسان عاقل از سعادت هميشگي دست برداشته و به زرق و برق چند ساله دنيوي دل مي بندد؟ شهداي والا مقام در هر دوره و زمانه اي که در راه حق و احياي دين شهيد شده اند به درستي اين موضوع را درک کرده و با خداي لايزال معامله کرده اند و خوشا به حال آنها که طرف معامله شان ايزد متعال، کالايشان جان و منفعت شان بهشت برين است.

در پايان اين مراسم نيز، مداحان اهل بيت (ع) به مرثيه خواني و نوحه سرايي پرداختند.

يكشنبه 17 دی 1391 - 23:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری