جمعه 4 خرداد 1397 - 17:12
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برپايي نمايشگاه با موضوع محرم در رفع آسيب هاي عزاداري مؤثر است

امام جمعه هرمز در مراسم افتتاحيه نمايشگاه عکس محرم و عاشورا گفت: برپايي نمايشگاه درخصوص محرم در رفع آسيب هاي عزاداري تأثير به سزايي دارد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام موسوي امام جمعه هرمز در مراسم افتتاح نمايشگاه فوق که چهارشنبه 13 دي 91 در جوار شهداي گمنام جزيره هرمز برگزار شد به نقش سازنده و موثر محرم و صفر در تشکيل نظام جمهوري اسلامي اشاره کرد و اظهار داشت: به فرموده امام راحل، آنچه باعث تشکيل حکومت اسلامي ايران شد محرم و صفر است و همين عامل نيز تداوم ثبات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را به دنبال داشت.

حجت الاسلام موسوي به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: از آنجايي که روح ديانت در مردم جريان اشت و با هوشياري و بيداري آنان و همچنين تبعيت از فرمايشات مقام معظم رهبري آتش فتنه خاموش شد و دشمنان نظام از رسيده به اهداف شوم خود نوميد کرد.

وي با بيان اينکه هريک از اقشار مختلف جامعه اسلامي به گونه اي در ترويج فرهنگ عاشورا دخيل هستند ادامه داد: عکاسان نيز مانند خطيبان، مداحان، نويسندگان و ...با به تصوير کشيدن صحنه هايي از عزاداري مردمي که با فرهنگ محرم و عاشورا و مکتب ابا عبدالله الحسين(ع) خو گرفته اند در ترويج و گسترش اين فرهنگ و تقويت اعتقادات مردم نسبت به عزاداري سهم به سزايي دارند.

امام جمعه هرمز برپايي اين گونه نمايشگاه را به جهت برطرف کردن آسيب ها و معضلات موجود در مراسمات عزاداري موثر دانست.

گفتني است نمايشگاه عکس محرم و عاشورا به همت تبليغات اسلامي هرمز و با همکاري دفتر امام جمعه اين شهرستان مشتمل بر 43 عکس از 26 عکاس هرمزگاني از چهارشنبه 13 دي 91 به مدت ده روز در مهديه شهداي گمنام جزيره هرمز جهت بازديد علاقمندان برپا است.

يكشنبه 17 دی 1391 - 22:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری