دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 - 0:59
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

اربعين فرصتي براي احياء دوباره محرم است

مسئول تشكلهاي ديني تبليغات اسلامي بندرلنگه، طي سخنراني در جمع دانش آموزان مدرسه پسرانه فردوسي بندرلنگه، اربعين را فرصتي براي احياء دوباره محرم دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، چهارشنبه 13 دي 91، حجت الاسلام محمد صحرانشين مسئول تشكلهاي ديني تبليغات اسلامي بندرلنگه در جمع دانش آموزان مدرسه فردوسي پيرامون اربعين حسيني به ايراد سخن پرداخت و گفت: اربعين فرصتي را براي ما فراهم آورد تا بار ديگر محرم را درک و آن را احيا كنيم و فرصتي براي انديشيدن به حقيقت عاشوراست، اربعين فرصتي براي انديشيدن به چرايي قيام امام حسين(ع) و اين كه ما چگونه مي توانيم با درس گرفتن از زندگي و قيام حسين و واقعه عاشورا درست زندگي كردن را بياموزيم .

وي با اشاره به زيارت مخصوص امام حسين(ع) در روز اربعين آن حضرت به يكي از ويژگي هاي آن حضرت اشاره كرد و گفت: از ويژگي هاي امام حسين (ع) اين است كه جهت عرض ارادت به محضر ايشان در ايام و ليالي خاص زيارات ويژه اي وارد شده است.

حجت الاسلام صحرانشين در ادامه سخنان خود به شرح و تفصيل زيارت اربعين پرداخت وگفت: اين زيارت كه از امام صادق(ع) نقل شده است با ذكر سلام بر اولياي خدا آغاز مي شود سپس هر زائر حسيني با زمزمه اين دعا خداوند را مخاطب قرار داده و به مجد و عظمت حسين بن علي(ع) گواهي مي دهد.

وي اظهار داشت: نبايد به طور صرف به مقطع قيام سيدالشهدا(ع) نگاه کنيم بلکه لازم است به مسائل پيش و پس از قيام توجه شود تا هدف اصلي اين قيام فراموش نشود.

يكشنبه 17 دی 1391 - 9:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری