پنجشنبه 30 فروردين 1397 - 18:29
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برپايي نمايشگاه عکس محرم و عاشورا، نشانه شور و احساس مردم نسبت به مکتب اباعبدالله الحسين(ع) است

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان در مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه عکس محرم و عاشورا در جزيره هرمز، برپايي اين نمايشگاه را نشانه شور و احساس مردم نسبت به مکتب اباعبدالله الحسين(ع) دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام سيدشکرالله زندوي چهارشنبه 13 دي 91 در مراسم فوق که در مهديه شهداي گمنام جزيره هرمز برگزار شد، ضمن تقدير و تشکر از زحمات امام جمعه و سرپرست تبليغات اسلامي اين شهرستان و ديگر عوامل برگزارکننده اين نمايشگاه، گفت: جزيره هرمز در ميان ديگر جزاير ايران به لحاظ معنوي، جزيره اي استثنايي است. مردم متدين و شهيدپرور هرمز، مردمي زحمت کش هستند و اميدواريم با دلسوزي مسئولين به ويژه امام جمعه به حقوق واقعي خود دست يابند و مشکلات موجود در اين جزيره يکي پس از ديگري مرتفع شود. اگر چه بعد از انقلاب شاهد رشد و شکوفايي در اين جزيره بوده ايم ولي براي رسيدن به اهداف متعالي، راهي طولاني در پيش است.

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان ادامه داد: اگرچه زيبايي هاي محرم را نمي توان به تصوير کشيد ولي گوشه هايي از آن را مي توان شکار کرد؛ برپايي اين نمايشگاه نمونه بارز آن است که عکاسان هرمزگاني شور و احساس مردم اين استان نسبت به عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) به تصوير کشيده اند و مردم از اين عکس ها درس ها و تجربه هاي فراواني به دست مي آورند.

حجت الاسلام زندوي، برپايي چنين نمايشگاهي را نشانه عشق و علاقه مردم نسبت به مکتب حيات بخش امام حسين(ع) دارند دانست و تصريح کرد: نمايشگاه عکس عاشورايي نمونه اي از احساسات خودجوش مردمي است که با تمام وجود نسبت به اباعبدالله الحسين(ع) و مکتب آن حضرت ابراز دارند.

وي ضمن بيان اهميت و جايگاه اربعين گفت: دشمن فکر نمي کرد که مسئله عاشورا و محرم و حوادثي که در کربلا به وقوع پيوست در مسير تاريخ ادامه يابد و همه عصرها و نسل ها از زلال و نورانيت اين حرکت عظيم و سرنوشت ساز بهره بگيرند. آن ها عقيده شان اين بود که با کشتن سيدالشهدا و ياران باوفايش و همچنين به اسارت کشيدن خاندان آن حضرت در روز عاشورا و بعد از آن، کار تمام مي شود و براي هميشه هر حرکتي را برعليه دستگاه بني اميه در نطفه خفه خواهد شد و با وحشتي که در جهان اسلام ايجاد کردند ديگر هيچ کس در برابر آنها ايستادگي نخواهد کرد و اين نشانه کوته فکري دشمنان بود چرا که نه تنها با انجام اين عمل به اهداف خود دست نيافتند بلکه روز به روز بر گستردگي و فراگيري فرهنگ محرم و عاشورا افزوده مي شود.

اين مقام مسئول افزود: امروزه اگر مي بينيم که در ديگر کشورهاي اسلامي به عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) مي پردازند و همايش هايي همچون شيرخوارگان حسيني نيز برپا مي کنند، نشان از گستردگي مکتب عاشورا در جهان است. دستگاه بني اميه با به اسارت کشيدن آزادگاني که شهر به شهر گرداندند تا اسارتشان را به رخ مردم آن زمان بکشند با به صدا درآوردن طبل رسوايي، بني اميه را به مردم شناساندند و رسوا کردند.

مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان گفت: بني اميه مي خواستند اسلام را به طور کامل از صحنه جامعه خارج کنند به همين خاطر تلاش هاي فراواني را انجام دادند ولي نمي دانستند که اراده خداوند بالاترين و برترين اراده ها است و غافل از اينکه کساني از جانب حق مي آيند و پرچمي که در کربلا به زمين افتاد دوباره برمي افرازند و خوني دوباره در رگهاي اسلام جاري مي شود.

حجت الاسلام زندوي هيئات مذهبي و تشکل هاي مردمي را عامل اصلي ترويج فرهنگ عاشورا معرفي کرد و افزود: امروزه هيئات مذهبي و تشکل هاي مردمي به طور خودجوش با شروع ماه محرم به عزاداري مي پردازند و همين عمل آنان باعث شده تا اين فرهنگ ناب ، نسل به نسل گسترش يابد.

زندوي به تحولات موجود در منطقه خاورميانه اشاره و تصريح کرد: دنيا در برابر مقاومت و ايستادگي انقلاب اسلامي به زانو درآمده است، تهديدات و فشارهايي دشمنان، ملت ايران را ملتي مقاوم و سربلند کرده است. دشمن از انديشه هاي امام خميني(ره) به عنوان بنيادگرايي ديني ياد کرده و از آن وحشت دارند و مي دانند که همين انديشه هاي ناب و سونوشت ساز، بنياد آنان را برخواهد کند.

شنبه 16 دی 1391 - 22:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری