دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 - 0:59
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان افتتاح شد

نمايشگاه عکس محرم و عاشورا در جزيره هرمز

به همت تبليغات اسلامي هرمز و با حضور مديرکل تبلغيات اسلامي هرمزگان، امام جمعه هرمز وديگر مسئولين اين شهرستان، نمايشگاه عکس محرم و عاشورا در هرمز برپا شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام موسوي امام جمعه هرمز در مراسم افتتاح نمايشگاه فوق که در آستانه اربعين حسيني در جزيره هرمز برگزار شد اظهار داشت: به فرموده امام راحل، آنچه باعث تشکيل حکومت اسلامي ايران شد محرم و صفر است و همين عامل نيز تداوم ثبات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را به دنبال داشت.

حجت الاسلام موسوي به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: از آنجايي که روح ديانت در مردم جريان اشت و با هوشياري و بيداري آنان و همچنين تبعيت از فرمايشات مقام معظم رهبري آتش فتنه خاموش شد و دشمنان نظام از رسيده به اهداف شوم خود نوميد کرد.

وي با بيان اينکه هريک از اقشار مختلف جامعه اسلامي به گونه اي در ترويج فرهنگ عاشورا دخيل هستند ادامه داد: عکاسان نيز مانند خطيبان، مداحان، نويسندگان و ...با به تصوير کشيدن صحنه هايي از عزاداري مردمي که با فرهنگ محرم و عاشورا و مکتب ابا عبدالله الحسين(ع) خو گرفته اند در ترويج و گسترش اين فرهنگ و تقويت اعتقادات مردم نسبت به عزاداري سهم به سزايي دارند.

امام جمعه هرمز برپايي اين گونه نمايشگاه را به جهت برطرف کردن آسيب ها و معضلات موجود در مراسمات عزاداري موثر دانست.

حجت الاسلام سيدشکرالله زندوي مديرکل تبليغات اسلامي هرمزگان نيز ضمن تقدير و تشکر از زحمات امام جمعه و سرپرست تبليغات اسلامي اين شهرستان و ديگر عوامل برگزارکننده اين نمايشگاه، گفت: اگرچه زيبايي هاي محرم را نمي توان به تصوير کشيد ولي گوشه هايي از آن را مي توان شکار کرد؛ برپايي اين نمايشگاه نمونه بارز آن است که عکاسان هرمزگاني شور و احساس مردم اين استان نسبت به عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) به تصوير کشيده اند و مردم از اين عکس ها درس ها و تجربه هاي فراواني به دست مي آورند.

وي ضمن بيان اهميت و جايگاه اربعين گفت: دشمن فکر نمي کرد که مسئله عاشورا و محرم و حوادثي که در کربلا به وقوع پيوست در مسير تاريخ ادامه يابد و همه عصرها و نسل ها از زلال و نورانيت اين حرکت عظيم و سرنوشت ساز بهره بگيرند.

گفتني است در پايان اين مراسم که چهارشنبه 13 دي 91 در جزيره هرمز برگزار شد مسئولين از نمايشگاه عکس محرم و عاشورا بازديد کردند.

يادآور مي شود نمايشگاه عکس محرم و عاشورا به مدت يک هفته در مهديه شهداي گمنام جزيره هرمز برپا است.

شنبه 16 دی 1391 - 18:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری