سه‌شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 1:59
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

«گربه پايتخت» سيدهاشم حسيني منتشر مي شود

سيدهاشم حسيني داستان نويس گفت: «گربه پايتخت» نام داستان بلندي است كه توسط حوزه هنري در حال آماده سازي است. اين داستان استعاري است و مشكلات شهرنشيني، شلوغي و بي توجهي آدم‌ها به يكديگر را از ديد يك گربه به نمايش مي‌گذارد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: سيدهاشم حسيني درباره داستان «گربه پايتخت» كه در انتشارات سوره مهر مراحل آماده سازي را طي مي كند، گفت: داستان اين اثر از زبان گربه‌اي روايت مي شود كه به شهرنشيني، شلوغي جمعيت، بي‌توجهي افراد به يكديگر، بي‌عاطفگي آدم‌ها و ... مي‌نگرد.

وي با تشريح موضوعات اين كتاب ادامه داد: مشكلات شهرنشيني اجازه نمي‌دهد انسان‌ها به مسائل واقعي خود نگاه كنند، به همين دليل، به سادگي از كنار واقعيت‌ها مي‌گذرند.

حسيني اين كتاب را متفاوت از رمان «قسمت دوم» (اثر پيشين خود) خواند و اظهار كرد: «قسمت دوم» ماجراي بازجويي دو دانشجو است كه توسط يك ساواكي به نام هرمز در ايام عيد سال 1357 انجام مي شود. ولي «گربه پايتخت»، روايتي از زخم‌هاي قرن بيست و يك است كه درمانش جز با همدردي و همدلي امكان پذير نيست.

نويسنده «گلسنگ» درباره كتاب ديگرش «دختر كوهستان» نيز گفت: «دختر كوهستان» رماني درباره داغستان است كه در دوره تاريخي بعد از جنگ‌هاي ايران و روس اتفاق مي‌افتد و تا سال 1918 ميلادي را در برمي‌گيرد.

شايان ذكر است كه از سيدهاشم حسيني تاكنون رمان‌هاي «اشك آخر»، «گلسنگ»، «قسمت دوم» كه همگي برگزيده جشنواره داستان انقلاب هستند از سوي انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

شنبه 9 دی 1391 - 21:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری