جمعه 13 تير 1399 - 22:27
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام معيني گفت :

حماسه 9 دي نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است

حجت الاسلام معيني ،سرپرست معاونت فرهنگي وتبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز گفت :طي دوران 33 ساله انقلاب حماسه تاريخ‌ساز 9 دي نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است كه با بصيرت و هوشياري به موقع پيروان رهرو ولايت و عاشقان حسيني ايجاد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز ،حجت الاسلام معيني ،سرپرست معاونت فرهنگي وتبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز در آستانه سالروز حماسه 9 دي گفت: طي دوران 33 ساله انقلاب حماسه تاريخ‌ساز 9 دي نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است كه با بصيرت و هوشياري به موقع پيروان رهرو ولايت و عاشقان حسيني ايجاد شد.

وي بيان كرد: از يك طرف دشمنان، بدخواهان و فريب‌خوردگان داخلي و خارجي نظام مقدس جمهوري اسلامي و از طرف ديگر بصيرت مردمي انقلابي در ايجاد اين حماسه ماندگار تأثيرگذار بود؛ چراكه زماني كه دشمن همه توان خود را جمع كرد و هجمه‌هاي سنگيني بر پيكره نظام وارد نمود اين خود سبب بيداري مردم شده و توطئه‌ها را خنثي كرد.

معيني، ادامه داد: اگر نظام مي‌خواست كه اين بيداري و بصيرت را بين مردم ايجاد كند؛ قطعاً سال‌ها بايد تلاش كرده و هزينه‌هاي سنگيني را متحمل مي‌شد تا اين مهم تحقق ياب؛ ولي با بروز اين قبيل فتنه و دسيسه مردم خودجوش به بصيرت لازم دست يافته و آن را خنثي كردند؛ لذا بسياري از اتفاقات بايد بروز و ظهور يابد تا بصيرت لازم تحقق يابد.

وي خاطرنشان كرد: به امر الهي تهاجمات دشمنان زمان امام حسين(ع) نيز بايد رخ مي‌داد تا حادثه عظيم كربلا و شهداي كربلا ظهور يافته و سرمشق ديگران قرار گيرد؛ چراكه اگر اين اتفاقات انجام نمي‌شد و يزيديان اينگونه عرصه را بر امام حسين(ع) و خاندانش تنگ نمي كردند و همجمه‌ها را فراگير نمي‌كردند اين حادثه بعد از قرن‌ها اينگونه با عظمت و جاويدان انتقال نمي‌يافت.

حجت الاسلام معيني ،بيان كرد: در حقيقت عامل اوليه ظهور حماسه 9 دي در مرتبه اول حركت دشمن و شيطنت‌هايي ست كه نسبت به انقلاب اسلامي انجام مي دهند و به نوعي مي‌توان گفت موتور محركه بروز حماسه 9 دي حربه و فتنه‌هاي بود كه دشمنان در ايام عزاداري سيد و سالار شهيدان امام حسين(ع) به كار گرفتند.

وي افزود : عامل دوم خلق حماسه ماندگار 9 دي بصيرت مردمي است كه در اثر همين امر، حماقت‌هاي دشمنان ايجاد شد و اگر دشمن حماقت نمي‌كرد شايد اين بصيرت هم به اين اندازه ايجاد نمي‌شد و مي‌توان گفت كه اين حماسه از سوي مردم به‌واسطه حماقت‌هاي صريح و آشكار دشمن بر عليه دين و مذهب تشيع بروز كرد و مردم متوجه شدند كه مسائل سياسي كه دشمن مطرح مي‌كند همه بهانه‌اي است جهت گمراه كردن اذهان مردم و در حقيقت آنان با اصل امامت و ولايت مشكل دارند.

سرپرست معاونت فرهنگي وتبليغ ،با تأكيد بر افزايش بصيرت ديني اظهار كرد: بصيرت يعني شناخت راه درست و غلط كه در شرايط كنوني براي بسياري از افراد تشخيص راه كار مشكلي ست و چه بسا بدون آگاهي به سوي بيراهه قدم برمي‌دارند؛ لذا در شرايط غبار آلود جامعه بصيرت و تشخيص راه مهم‌ترين نياز مردم و انقلابيون خواهد بود.

وي ادامه داد: يكي از مهم‌ترين عوامل ظهور حماسه 9 دي بصيرت و صداقت در نيت مردم است و همانطور كه امام علي(ع) در خطبه 4 نهج‌البلاغه مي‌فرمايد؛ شما با اين پوششي كه براي دين درست كرديد سبب شديد كه من را نديده و چه بسا گم كنيد؛ ليكن صدق نيت سبب شد كه من نسبت به شما بصيرت پيدا كرده و شما را بشناسم؛ لذا همين بصيرت و صدق نيت مثال‌زدني مردم انقلابي در خلق حماسه 9 دي برگ زريني در تاريخ ايران رقم زد.

معيني ، با تأكيد بر ماندگاري حماسه 9 دي و انتقال آن به نسل‌هاي آينده خاطرنشان كرد: طي دو سال از بروز حماسه 9 دي هنوز هم مقام معظم رهبري در سخنراني‌هاي خود به اين نكته و ماندگاري آن اشاره مي‌كنند چراكه ممكن است باز هم در طول تاريخ بشري با اين قبيل فتنه‌ها مواجه شويم و با اين تكرار و ماندگاري در حقيقت ثابت خواهيم كرد كه هر اتفاق ديگري كه رخ دهد باز هم ملت بصير اسلام پيروز ميدان خواهد بود.

حجت الاسلام معيني ،در پايان افزود: مهم بودن حماسه 9 دي و زنده نگه داشتن آن به اين جهت است كه ما يادمان نرود كه چه اتفاقي منجر به فتنه بزرگ 88 شد و اگر اين حوادث كالبد شكافي نشود، زنده نماند و شناخته نشود قطعاً در فتنه‌هاي بعدي كه بدتر از فتنه 88 بروز خواهد كرد ما زمينگير خواهيم شد و اگر زماني فراموشمان شد و فتنه‌ها را خنثي نكرديم سقوط حتمي است؛ لذا حفظ اين اتحاد، افزايش بصيرت و ماندگاري آن لازم و ضروري است.

چهارشنبه 6 دی 1391 - 10:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری