پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 3:17
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

انجام 3960 نفر روز تبليغ ديني در 11 روز نخست محرم امسال در شهرستان همدان

سرپرست اداره تبليغات شهرستان همدان از انجام 3960 نفر روز تبليغ ديني در 11 روز نخست محرم امسال در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام محمد جمشيدي 4 دي 91 ، افزود: 360 مبلغ و مبلغه، فعاليت‌هاي تبليغي را در دهه نخست محرم در شهرستان همدان انجام دادند.

وي افزود: روحانيان اعزامي در ماه محرم 1434 هجري علاوه بر برگزاري هفت هزار و 920 جلسه سخنراني در مساجد، حسينيه‌ها و تكاياي شهرستان همدان، روزانه در دو نوبت برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي همچون برگزاري گفتمان‌هاي ديني در مدارس و جلسات پرسش و پاسخ را اجرا کردند.

حجت‌الاسلام محمد جمشيدي، موضوعات سخنراني‌هاي مطرح شده را شامل بيان احكام و مسائل شرعي، بازگويي واقعه تاريخي عاشورا، جلسات پرسش وپاسخ، جلسات دعا و نيايش، پيگيري مسائل اجتماعي و فرهنگي، مشارکت و همفکري با روستائيان، برپايي گفتمان‌هاي ديني دانش‌آموزي با موضوع حماسه حسيني، بيان بايسته‌هاي عزاداري صحيح و تاريخ اسلام، برپايي جلسات قرآن و تفسير، بيان احکام الهي، بيان آسيب هاي اجتماعي و اخلاقي عنوان كرد.

وي، نظارت بر برگزاري مراسم عزاداري هيئات مذهبي با محوريت مسجد و توجه به برنامه‌هاي قرآني را از جمله اهداف فعاليت‌هاي تبليغي روحانيان اعزامي ايام محرم دانست و تصريح کرد: سعي در برگزاري نماز جماعت اول وقت، اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا و توجه بيشتر به ادعيه و زيارات به‌ويژه صحيفه سجاديه در مجموع برنامه‌هاي اصلي روحانيان اعزامي قرار داشت.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان اظهار داشت: ارتقاء كيفي برنامه‌هاي عزاداري و تبيين معارف اسلامي همچون اعتقادات، اخلاق اسلامي، احكام و سيره معصومين(ع)، بيان تاريخچه و روش‌هاي عزاداري و توجه به امر به معروف و نهي از منكر از جمله فعاليت هاي تبليغي مبلغان اعزامي در ايام سوگواري شهادت اباعبدالله الحسين(ع)بوده‌است.

دوشنبه 4 دی 1391 - 9:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری