جمعه 13 تير 1399 - 21:35
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام معيني گفت :

قصه‌گويي بهترين راه‌حل براي انتقال ارزش‌هاي اسلامي به كودكان و نوجوانان

حجت الاسلام معيني ،سرپرست معاونت فرهنگي و تبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز گفت : قصه‌گويي بهترين راه حل براي انتقال ارزش‌هاي اسلامي و ادبيات غني ايراني به كودكان و نوجوانان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز ،حجت الاسلام معيني ،معاونت فرهنگي وتبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز در گفتگو با خانم فلاح پيشه، کارشناس امور بانوان اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز گفت: قصه‌گويي علاوه بر اينكه باعث شكوفايي استعدادهاي كودكان و نوجوانان مي‌شود و ذهن را بارور مي‌سازد بر بينش آنان هم مي‌افزايد و از خلال قصه‌ها پيام‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي به كودكان و نوجوانان منتقل مي‌شود.

وي افزود: تمام قصه‌هاي برگرفته از ادبيات غني و فرهنگ اصيل اسلامي و ايراني كه در كتب ادبيات ما نقل شده تاثيرگذار و يكي از راه‌هاي انتقال ارزش‌هاي اسلامي به كودكان و نوجوانان است.

معيني ، ضمن بيان ويژگي‌هاي منحصر به فردي كه در استان البرز موجود است از جمله تنوع قومي و فرهنگي، نزديكي اين استان به پايتخت، ويژگي‌هاي بارز گردشگري، صنعتي و كشاورزي و... از آنها به‌عنوان ويژگي‌هايي مثبت ياد كرد و افزود: اين ظرفيت‌هاي خوب نياز به برنامه‌ريزي دارد و قبل از برنامه‌ريزي داشتن انگيزه خيلي مهم و تاثيرگذار است.

وي در ادامه گفت: خانواده‌ها و كودكان و نوجوانان استان بايد سعي كنند كه از امكانات و ساير ظرفيت‌هاي اين مجموعه به نحو احسن استفاده كنند چرا كه شايد كمتر شهرستاني از امكاناتي در اين سطح برخوردار باشد.

وي در پايان با بيان اينكه براي حضور در حوزه فرهنگ بايد عاشق، علاقه‌مند و با استعداد بود، اظهار کرد: امكانات مكمل اين سه ويژگي است و افرادي كه در مجموعه كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان فعاليت مي‌كنند، افرادي داراي اين خصلت‌ها هستند.

شنبه 2 دی 1391 - 14:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری