جمعه 24 مرداد 1399 - 21:19
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني با موضوع « نماز و دانش آموز» در شهرستان صومعه سرا

گفتمان ديني با موضوع «نماز و دانش آموز» در دبيرستان دخترانه عفاف صومعه سرا با سخنراني حجت الاسلام محمدهادي فقيه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام محمدهادي فقيه از روحانيون منطقه 28 آذر ۹۱ در دبيرستان دخترانه عفاف صومعه سرا گفت : سيدالشهداء (ع) تمام دارائي خويش را فداي اسلام كرد تا امر به معروف و نهي از منكر و سيره نبوي (صلي الله عليه وآله) را زنده نگه دارد .

اين کارشناس مذهبي با بيان اينكه حضرت زينب (س) نمونه بارز يك زن فداكار است ، ‌تصريح كرد : حضرت زينب (س) بانوي خردمندي است كه با حضور در كربلا و پس از آن افشاگري‌هاي شجاعانه و حراست دقيق از فلسفه و جريان اين حادثه عظيم ، در تاريخ اسلام تأثير زيادي داشت .

وي با اشاره به سيره زندگي حضرت زينب (س) ، اظهار داشت : حضرت زينب (س) در دامن حضرت فاطمه (س) و در سايه پدري چون حضرت علي (ع) تربيت شد و بر اين اساس است كه به عنوان الگوي فداكاري و شهامت در بين زنان مسلمان مطرح است .

حجت الاسلام فقبه در بخش ديگري از سخنان خود به فلسفه قيام امام حسين (ع) اشاره و بيان كرد : دانش آموزان بايد اساس زندگي اجتماعي و فردي شان را با معارف فقهي و اعتقادي مستحکم کنند و معلمان نيز بيش از پيش افق روشني از معارف ديني و به ويژه مساله نماز و ارتباط باخدا را براي دانش آموزان ترسيم نمايند .

گفتني است ، در اين نشست سئوالاتي از طرف دانش آموزان مطرح و حجت الاسلام فقيه پاسخ هاي مناسب را ارائه کرد .

پنجشنبه 30 آذر 1391 - 11:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری