دوشنبه 4 تير 1397 - 4:54
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

آيت الله شاهچراغي:

برقراري پيوند حوزه و دانشگاه با محوريت رهبر معظم انقلاب امکان پذير است

نماينده ولي فقيه در استان سمنان گفت: وحدت زماني ميان حوزه و دانشگاه برقرار مي شود که محور اصلي آن مقام معظم رهبري باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، آيت الله سيد شاهچراغي شامگاه دوشنبه بيست و هفتم آذر ماه جاري در همايش پيوند حوزه و دانشگاه که با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان و ديگر مسئولان استان برگزار شد، با اشاره به اين که رهبر معظم انقلاب محور اصلي وحدت حوزه و دانشگاه است افزود: حوزه و دانشگاه مکمل يکديگرند و وحدت زماني ايجاد مي شود که محور اصلي هر دو نهاد رهبر معظم انقلاب باشند.

استاندار سمنان نيز در اين نشست با اشاره به اين که هدف نهايي در وحدت حوزه و دانشگاه تکامل انسان هاست خاطر نشان کرد: اگر انسان تکامل پيدا کند و به سوي خدا خوانده شود، به هدف غايي خود خواهد رسيد و رسيدن به اين والا مقامي در دو شق علم تجربي که همان دانشگاه است و ايمان قلبي که در حوزه هاي علميه نهفته است بدست مي آيد.

عباس رهي تاکيد کرد: پس انسان کامل بايد اين دو بال را داشته باشد تا بتواند براي پرواز در اوج بال بگشايد و در اين ميان مشترکات تکاملي زياد است که بايد آناليز شود. رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان نيز در حاشيه اين جلسه ضمن تسليت سال روز شهادت شهيد مفتح و گراميداشت پيوند حوزه و دانشگاه با بيان اين که وحدت حوزه و دانشگاه با شعار نمي شود ابراز داشت: هر سال با يک روز مجلس گرفتن نمي شود اين امر مهم محقق گردد و آنچه نظر امام (ره) و مقام معظم رهبري است ديده شدن راهکارهاي عملي اين امر است.

حجت الاسلام يد الله تقوي نيا در پايان عنوان کرد: همانگونه که حضرت آيت الله جوادي آملي فرمودند آنچه که خداوند در باره همه چيز گفته حوزه و دانشگاه بايد آن را براي رفاه و آسايش و سعادت انسان ها به منصه ظهور برسانند.

گفتني است در اين همايش 200 جلد کتاب "خانه ام بيت رهبري است" از سوي اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان بين شرگت گنندگان توزيع شد.

چهارشنبه 29 آذر 1391 - 13:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری