پنجشنبه 30 فروردين 1397 - 18:29
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

تشريح فعاليت هاي روحاني دهستان خانکوک در ماه محرم 91

روحاني طرح هجرت دهستان خانکوک، مجموعه فعاليت هاي فرهنگي و تبليغي خود را در ماه محرم 91 تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از کاظم گمنام، رابط خبري اداره تبليغات اسلامي فردوس، حجت الاسلام محمدباقر حصاري، روحاني طرح هجرت دهستان خانکوک در گفتگو با حجت الاسلام محمد مرادي، رئيس اداره تبليغات اسلامي فردوس، فعاليت هاي فرهنگي-تبليغي خود را در ماه محرم 91 تشريح کرد.

حجت الاسلام حصاري، در خصوص سبک و سياق عزاداري در دهستان خانکوک اذعان داشت: با ورود به ماه حزن و اندوه حسيني، از شب اول تا شب هفتم محرم، هر شب از ساعت 19 با قرائت زيارت عاشورا، مراسمات عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) آغاز شده و در پايان با کسب فيض از محضر ذاکرين، با ذکر مصيبت و بيان مصائب و مناقب امام حسين(ع) در خدمت مشتاقان و دلدلدگان مکتب حسيني بوديم.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: از روز هفتم تا دهم محرم هر روز از ساعت 8 صبح مراسمات با تلاوت زيارت عاشورا شروع و بعد از بهره گيري از فيوضات منبر، با حرکت دسته ي زنجير زني به سمت سه هيئت فاطميه، مهديه و ابوالفضلي، در هر يک از اين هيئات نيز ذکر مصيبت واقعه کربلا براي عزاداران بيان شده و در پايان از حاضرين به صرف نهار پذيرايي به عمل مي آمد.

روحاني طرح هجرت خانکوک همچنين به آيين نخل برداري دهستان خانکوک در روز عاشورا اشاره کرد و در مورد کيفيت برگزاري اين آيين گفت: در روز عاشورا بعد از تلاوت زيارت عاشورا و فيوضات منبر، آيين نخل برداري ساعت 10 آغاز، و با حرکت به سمت مهديه روستا نماز ظهر عاشورا در اين مکان برگزار شد و در پايان با حضور در گلزار شداي روستا، آيين نخل برداري به پايان رسيد.

حصاري در پايان يادآور شد: به جهت تقارن ايام ماه محرم با هفته بسيج با همکاري مسئولين پايگاه شهيد اميني دهستان خانکوک مقرر شد به منظور بهره گيري بيشتر جوانان و نوجوانان در پايان ماه محرم از مطلب گفته شده در منابر بنده آزموني گرفته شود که اين آزمون با استقبال 40 نفر از جوانان و نوجوانان در مقاطع تحصيلي ابتدايي و راهنمايي رو به رو شد که در پايان به 14 نفر از برندگان نيز جوايز نفيسي اهدا شد.

شايان ذکر است: علي نامدار، مسئول شوراي اسلامي دهستان خانکوک در حاشيه مراسم فوق، از فعاليت هاي روحاني طرح هجرت خانکوک تشکر و قدرداني کردد و رشد و تعالي جوانان و نوجوانان را در گرو اقدامات شايسته و بايسته روحانيون دانست.

اين ديدار يکشنبه 26 آذر 91 انجام شد.

دوشنبه 27 آذر 1391 - 10:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری