سه‌شنبه 17 تير 1399 - 17:13
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني رئيس تبليغات اسلامي صومعه سرا در مسجد حضرت وليعصر(عج)روستاي دوگور

رئيس اداره تبليغات اسلامي صومعه سرا در مسجد حضرت وليعصر (عج) روستاي دوگور طي سخناني گفت: اسراء کربلا ، سبب ماندگاري حماسه عظيم کربلا بودند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گيلان ، رئيس اداره تبليغات اسلامي صومعه سرا ۲۳ آذر ۹۱ در جمع عزاداران حسيني ، پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء گفت : درس هايي که از عاشورا مي توان گرفت در گفتار و کردار امام حسين (ع) و يارانش ديده مي‌شود و کسي که به دقت در مجموعه اين واقعه بنگرد و آن را فرا راه خود قرار دهد با اين درس هاي انسان ساز آشنا مي‌ شود .

حجت الاسلام منوچهر احمدي پور يكي از شفابخش ترين تربت ها را تربت كربلا ذکر كرد و افزود : هر بركتي كه در خاك كربلا است از وجود خون جاري شده ابا عبدالله الحسين (ع) است .

وي يكي از آموزه هاي ديني امام حسين (ع) را عمل به تكليف عنوان كرد و ياد آور شد : فرهنگ عاشورا همان زيربناي عقيدتي و فکري است که در امام حسين (ع) و شهداي کربلا و اسراء اهل بيت (ع) بوده و سبب پيدايي آن حماسه و ماندگاري آن شده است .

رئيس اداره تبليغات اسلامي صومعه سرا در پايان خاطر نشان کرد : سيره اخلاقي سيدالشهداء (ع) نشان دهنده روح بلند او و تربيت در دامان پيامبر (ص) و علي (ع) و تجسم قرآن کريم در عمل و اخلاق اوست .

گفتني است ، اين مراسم با مداحي يکي از مداحان اهل بيت (ع) و بصرف شام به پايان رسيد .

يكشنبه 26 آذر 1391 - 13:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری