پنجشنبه 6 آذر 1399 - 11:13
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري دوره آشنايي با اديان وفرق در استهبان

با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي استهبان دوره آموزشي آشنايي با اديان، فرق و مذاهب ويژه 400 تن از فرهنگيان شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام سبوحي استاد اديان و فرق در اين دوره آموزشي گفت: جامعه ديني تمام اديان الهي در زمان خاص خودشان دچار آسيب ها وانحرافاتي شده است.

وي افزود: ريشه يابي علت بوجود آمدن انحرافات در اديان به ابعاد مختلفي منتهي مي شود كه معمولاً تلاش مخالفين دين يك بُعد آن است.

حجت الاسلام سبوحي با نقل قول از شهيد مطهري اظهار داشت: يكي از علل انكار خداوند و عقايد مذهبي در كشورهاي بزرگ اروپايي زماني كه بزرگ ترين كليساها فعال بودند، نارسايي مفاهيم ديني در جامعه آن زمان بود.

اين استاد اديان و فرق خاطرنشان كرد: در دين اسلام نيز با توجه به وجود تمام پتانسيل هاي ديني اگر به روز نباشيم و نتوانيم حرف اصلي دين را به جامعه انتقال دهيم، مانند مسلمانان اوايل اسلام در كوفه خواهيم شد كه اهل حج و نماز و زكات بودند اما در مقابل امام زمانشان ايستادند؛ چون بصيرت ومعرفت به امام نداشتند، بنابراين دشمن از اين نقطع ضعف استفاده كرده وبه اسلام ضربه زد.

وي تصريح كرد: وظيفه معلمان و مبلغان ديني است كه دين را به نحو صحيح و به روز به جامعه امروز خصوصاً جوانان معرفي كنيم تا دچار مشكلات دين گريزي مانند اروپا نشويم.

سه‌شنبه 21 آذر 1391 - 11:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری