يكشنبه 29 دی 1398 - 13:47
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

حوزه هنري گيلان خبر داد :

دوره کامل نشريه فروغ به صورت کتاب منتشرشد

معاون فرهنگي حوزه هنري تبليغات اسلامي گيلان از انتشار کتاب دوره کامل نشريه فروغ خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، محمد پرحلم 19 آذر 91 با بيان خبر فوق اظهار داشت : سنت در دسترس بودن آرشيوي از منابع تاريخ و فرهنگ و هنر ، متاسفانه در کشورمان مهجور است . اين آثار را يا بايد در برخي کتابخانه ها يا در آرشيو معدودي از محققان يافت.

وي در ادامه افزود : دشوار يابي اين آثار ، بسياري از پژوهشگران ، نويسندگان و حتي خوانندگان علاقه مند را با سختي هاي بسياري روبه‌رو مي کند از اين رو برآن شديم براي مجموعه اي پيراسته از منابع فرهنگي گيلان زمين ، برخي از نخستين هاي تاريخ و فرهنگ هنر اين سرزمين را به چاپ برسانيم .

اين مسئول فرهنگي گفت : مطبوعات همواره يکي از اصلي ترين منابع و مراجع شناخت تاريخ تحولات هر سرزمين بوده اند و بدون دسترسي و مراجعه به آن ها نمي توان تصوير روشني از تاريخ يک دوره را به دست داد و به شناختي صحيح و روشن از وقايع آن روزگار دست يافت کما اينکه اين مجله به پرداخت مباحثي در باره زبان گيلکي و هم چنين شرح زندگي ميرزا حسين خان کسمايي مي پردازد که تا کنون بهترين و مفصل ترين نوشته در باره ايشان در عصر مشروطه و نهضت جنگل است .

پرحلم عنوان کرد : حوزه هنري گيلان در راستاي يکي از اهداف خود که همانا مرجع سازي به منظور مستند سازي فرهنگ و هنر اين سرزمين است ، در صدد است تا دست به باز چاپ محدود برخي از مهم ترين نشريات فرهنگي و تاريخي گيلان بزند .

گفتني است ، علاقه مندان جهت تهيه اين اثر مي تواننداز طريق وب سايت حوزه هنري گيلان به نشاني www. artguilan.ir بخش فروش اينترنتي و يا به خانه کتاب حوزه هنري گيلان مراجعه کنند.

يكشنبه 19 آذر 1391 - 13:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری