جمعه 24 مرداد 1399 - 22:21
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

گفت‌ وگوي مدير کل تبليغات اسلامي گيلان با خبرگزاري رسا

مديرکل تبليغات اسلامي گيلان با بيان اين که عاشورا در زمان حيات ما از ماندگار‌ترين حقيقت‌هاي هستي است، تصريح کرد: عاشورا ترسيم کننده متعالي‌ترين جلوه‌هاي حيات است که بايد اين امر براي نسل کنوني جامعه تبيين شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، حجت الاسلام جمال ياري،درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري رسا در رشت با ضروري دانستن گسترش فرهنگ عاشورا در جامعه گفت: اين اداره كل در دهه اول ماه محرم 1434 هجري،‌ هزار و 500مبلغ ديني را به منظور تبيين نهضت حسيني به مناطق مختلف استان اعزام کرد.

وي همچنين به اجراي گفتمان‌هاي ديني با موضوع «امر به معروف و نهي از منکر »در استان اشاره و اضافه کرد: اين گفتمان‌ها به صورت گسترده در سراسر استان و با همکاري مبلغان اعزامي از قم با محتواي مناسب برگزار شد که با استقبال خوبي روبه‌رو شد.

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين که يکي از شاخصه‌هاي مهم زندگي پاک و طيب اين است که هر گاه متوجه کاستي هاي وجود خود شديم براي تکميل يا اصلاح آن با جديت اقدام کنيم، ادامه داد: از آنجايي که فهم و درک ما از آيات قرآن بسيار اندک است براي درک معارف اين کتاب الهي بايد به اهل بيت(ع) رجوع کنيم.

اين مقام مسئول، بصيرت و آگاهي را مهم ترين پيام نهضت حسيني برشمرد و با بيان اين که اين نهضت عظيم عاشورا مملو از درس و عبرت هاي بصيرت بخش است، متذکر شد: درک مناسب پيام عاشورا راه صحيح را به ما نشان خواهد داد.

حجت الاسلام ياري با اشاره به اين که دشمنان اسلام همواره براي خدشه دار کردن اهداف عاليه قيام امام حسين(ع) تلاش هاي گسترده اي انجام دادند، افزود: بيان صحيح اين نهضت عظيم سبب خنثي شدن شبهه افکني‌ها و تهديد‌هاي جدي مي‌شود همان تهديدهايي که فلسفه قيام عاشورا را نشانه گرفته‌اند.

وي با بيان اين که عاشورا در زمان حيات ما از ماندگار‌ترين حقيقت‌هاي هستي است، اذعان داشت: عاشورا ترسيم کننده متعالي‌ترين جلوه‌هاي حيات است که بايد اين امر براي نسل کنوني جامعه تبيين شود.

يكشنبه 19 آذر 1391 - 9:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری