شنبه 27 دی 1399 - 8:48
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تأکيد دکتر خاموشي بر نگارش خاطرات شهرهاي مختلف کشوردر دوران انقلاب

حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر سيد مهدي خاموشي، رئيس سازمان تبليغات اسلامي، در مراسم رونمايي از کتاب «تاريخ انقلاب در اردبيل» بر لزوم نگارش خاطرات انقلابي شهرهاي مختلف کشور تأکيد کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر سيد مهدي خاموشي  اظهار کرد: اميدوارم بتوانيم براي بشريت جامعه ايي بسازيم که منتظران ظهور باشند و خدمت امام زمان (عج) سر بلند باشيم.

وي با اشاره به نقش استان اردبيل در انقلاب اسلامي، گفت: روشن است که مردم اين استان چه تأثيراتي در پيروزي انقلاب اسلامي داشته‌اند و بايد بتوانيم با آثاري از اين دست نسل‌هاي بعدي را با مجاهدت‌ها و رشادت‌ها و شهيدان راه انقلابمان آشنا کنيم.

دکتر خاموشي با اشاره به دست نوشته رهبر انقلاب بر کتاب «پايي که جا ماند» خاطرنشان کرد: اين کتاب اثري است از استان کهگيلويه و بوير احمد و کتاب «دا» نيز از خوزستان است و کتاب‌هاي ديگر نيز که به فروش بالا و استقبال مخاطبان رسيده اند هر کدام روايت گر مجاهدت‌ها و مبارزات يک استان است.

رييس سازمان تبليغات اسلامي ادامه داد: بايد مقاومت‌ها و تظاهرات و هدايت عالمان ديني و رفتاري که مردم نسبت به جامعه خود داشته اند و رهبري امام نسبت به جامعه در دوران انقلاب نوشته شود.

دکتر خاموشي ضمن بيان خاطراتي در زمينه اهميت رهبري امام خميني (ره) عنوان کرد: انقلاب ما بر اساس فکر و مسئوليت ديني بنا شده و بر اساس همين تکليف ايجاد شده است.

وي گفت: زماني در حوزه هنري بر اين باور بوديم که بايد خاطرات انقلاب و دفاع مقدس را نشر بدهيم اما باور نداشتيم که اين خاطرات به 150 چاپ هم مي رسد و الان باور داريم که اگر خاطرات، خوب نوشته شود و خوب نشر پيدا کند مردم از آنها استقبال مي کنند.

دكتر خاموشي با تأکيد بر اين موضوع که بيداري اسلامي که امروز در جهان به وجود آمده  مولود انقلاب است، تصريح كرد: تاکيد من بر واژه بيداري اسلامي است چرا که انسان بدون وحي انسان نيست و انسان امانيسم است.

دوشنبه 13 آذر 1391 - 14:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری