پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 0:36
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

خاموشي تاكيد كرد

لزوم توليدات بومي با استفاده از مفاهيم كهن موجود در فرهنگ

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در مراسم رونمايي از مجموعه تلويزيوني انيميشن "تاريخ از اين ور" با اشاره به وضعيت انيميشن در كشور گفت: در بخش انيميشن ظرفيت زيادي وجود دارد و از ابتداي تاسيس مرکز انيميشن در حوزه هنري اصرار ما به توليد بومي با استفاده از مفاهيم كهن موجود در فرهنگمان بوده است.

به‌گزارش وابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مراسم رونمايي از انيميشن "تاريخ از اين ور" با حضور رييس سازمان تبليغات اسلامي، رييس حوزه هنري، رييس مركز پويانمايي صبا، مدير مركز انيميشن سازي حوزه هنري و جمعي از مسوولان و اهالي رسانه يكشنبه 12 آذر در مركز انيميشن حوزه هنري برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي خاموشي با اشاره به اهميت توجه به کارهاي فرهنگي و هنري گفت: باطن يک کالاي فرهنگي و ارزش آن بيشتر از ظاهر و قيمتي است که براي آن پرداخت مي‌شود. يکي از ارزش‌هاي کالاهاي فرهنگي اقبال مخاطبان به آن اثر است.

خاموشي با اشاره به لزوم توليد آثاري با موضوع فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب افزود: حوزه هنري وظيفه خود را پرداختن به عرصه هنر انقلاب، دفاع مقدس و جريان ساختن نگاه ارزشي مي‌داند لذا ما وظيفه داريم تا آثاري با اين مضمون‌ها توليد کنيم و اين نگاه در حوزه وجود دارد که کارهايي با هنر انقلابي و اسلامي توليد شود.

وي با اشاره به اهميت هنر سينما در ميان ساير هنر‌ها گفت: در بخش توليدات سينمايي بايد دو اصل توليد مفهوم و پردازش خوب مدنظر قرار گيرد. آثاري که در حوزه سينما توليد مي‌شود بايد از لحاظ مفهومي داراي ارزش بالايي باشد و کارخوبي روي آن‌ها انجام شده است. به طور مثال دفاع مقدس ما ارزش و اهميت زيادي دارد که آثار فاخري پيرامون آن ساخته شود. آثاري که بعد از ساخت آن‌ها با استقبال مواجه مي‌شود.

وي با اشاره به اهميت فيلمنامه افزود: در بحث فيلم نامه بايد به اقتباس توجه ويژه شود زيرا پردازش يک اثر خوب سينمايي در اين بخش بسيار مهم است و بايد آثار سينمايي در حوزه دفاع مقدس با پردازش دقيق و نگاه دقيق ساخته شود.

خاموشي با اشاره به وضعيت انيميشن در کشور گفت: در بخش انيميشن ظرفيت زيادي وجود دارد از ابتداي تاسيس مرکز انيميشن در حوزه هنري اصرار ما به توليد بومي با استفاده از مفاهيم كهن موجود در فرهنگمان بود لذا کارهاي مانند شکرستان نيز بر همين اساس توليد شده است و اگر اين همکاري با صداوسيما ادامه يابد شاهد توليدات بيشتري خواهيم بود.

خاموشي؛ انيميشن در حوزه خانواده‌ها را مهم دانست و افزود: اينکه کودکان ما پاي شبکه‌هايي بنشينند که مديريت آن‌ها برعهده خود ماست بسيار بهتراز اين است که پاي شبکه‌هاي ديگران بنشيند زيرا من معتقدم شبکه‌هاي ماهواره‌اي به هيچ عنوان منش الهي و خالص ندارند و در بهترين حالت تجاري فعاليت مي‌کنند.

يكشنبه 12 آذر 1391 - 13:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری