دوشنبه 20 مرداد 1399 - 19:54
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

فعاليت 100 روحاني مستقر در استان اصفهان

مدير کل تبليغات اسلامي استان اصفهان در مصاحبه راديويي گفت: 100 روحاني مستقر در روستاها و مناطق مختلف استان فعاليت مي کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت‌الاسلام سيدحسين بهشتي نژاد با بيان اينکه عاشورا محور همه ي مصائب آل الله است، گفت: اين بزرگواران يک دل و يک جهت دلها را متوجه عاشورا کردند و لذا مي توان گفت مودّت مردم به امام حسين(ع) و اميرالمومنين(ع) مخزن بي پاياني است که طبعاً ائمه معصومين(ع) هم از اين مخزن عظيم سهمي دارند.

وي با اشاره به اعزام مبلّغ در ماه محرم گفت: اعزام مبلّغ از سوي سازمان تبليغات اسلامي و با همکاري دفتر تبليغات اسلامي، حوزه علميه و ائمه جمعه صورت مي گيرد و بر اساس تقاضاي مردم به اداره کل تبليغات اسلامي استان روحانيون اعزام مي شوند.

مدير کل تبليغات اسلامي اصفهان به سخنان مقام معظم رهبري در مورد نقش مبلغان ديني اشاره کرد و گفت: تقويت معرفت و محبت مردم به ابي عبدالله الحسين(ع) و همچنين تقويت عقيده و اخلاق و احکام الهي از جمله موضوعاتي است که رهبري معظم بر ان تاکيد کرده اند.

وي در پاسخ به سوال يکي از شنوندگان راديو مبني بر اينکه روحاني مستقر با چه شرايطي به مناطق اعزام مي شوند، گفت: طرح روحاني مستقر يکي از طرح هاي زيبا و اثرگذاري است که بيش از ده سال از اجراي آن مي گذرد و به اين صورت است که يک روحاني بر اساس دريافت هاي علمي که از حوزه هاي علميه اصفهان يا قم داشته است به مدت يکسال همراه با خانواده در يک روستا مستقر شده و کليه امور فرهنگي آن روستا را بر عهده مي گيرد.

حجت الاسلام بهشتي نژاد با بيان اينکه بيش از يکصد روحاني مستقر در استان اصفهان فعاليت مي کنند، اظهار داشت: براي اينکه استقرار روحانيون براي مردم مزاحمتي نداشته باشد، تا کنون بيش از 250 خانه عالم در سطح استان ساخته شده است.

سه‌شنبه 30 آبان 1391 - 12:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری