دوشنبه 20 مرداد 1399 - 20:7
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه ماهانه روحانيون شهرستان نطنز

جلسه ماهانه روحانيون شهرستان نطنز با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، در آستانه ماه محرم گردهمايي روحانيون و ائمه جماعات شهرستان نطنز 24 آبان ماه به همت اداره تبليغات اسلامي در دفتر امام جمعه با حضور حجت الاسلام طاحوني امام جمعه، جعفري فرماندار و حجت الاسلام مردان رئيس اداره تبليغات اسلامي برگزار شد.

در آغاز اين گردهمايي حجت الاسلام طاحوني امام جمعه نطنز با اشاره نزول آيات متعدد قرآن در شان اهل بيت(ع) اظهار داشت: کساني صلاحيت ولايت بر مردم را دارند که نزد پروردگار مقرب تر، با اخلاص تر و ترازوي علم و عمل صالح شان در بالاترين مرتبه قرار دارد و شما اين قرب و مقام عظيم اهل بيت(ع) و بويژه حضرت علي(ع) در نزول آيات متعدد قرآن همچون آيه ولايت، تطهير و آيه مباهله مي بينيد.

امام جمعه نطنز در ادامه ضمن تسليت آغاز ماه محرم در اين خصوص اظهار داشت: ماه محرم براي فعاليت تبليغي شما عزيزان يک فرصت استثنايي مي باشد چون در اين ماه مخاطب خودش به سمت جلسات مذهبي مي آيد و معرفت و احساسش آماده گره خوردن به اهل بيت(ع) است.

در اين نشست حجت الاسلام مردان رئيس اداره تبليغات اسلامي نيز به تبيين وظايف روحانيون در ماه محرم بويژه درخصوص ارتباط با هيئات مذهبي پرداخت.

وي سپس با بيان تذکراتي به روحانيون افزود: تلاش کنيد همانگونه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري نيز تاکيد داشته اند عزاداريها بر طبق سنت خود باقي باشد، منابر شما عزيزان با مطالعه باشد و با دست پر با مخاطب روبرو شويد، معرفت و محبت مردم نسبت به اهل بيت(ع) بيشتر شود، با استمداد از نماز و پروردگار به منبر برويد، دغدعه صدا نداشته باشيد اخلاص و سخن عالمانه بسيار در جذب مخاطب اثرگذار است.

در اين نشست جعفري فرماندار نطنز نيز طي سخناني با اشاره نقش روحانيون در انقلاب اسلامي گفت: حمايت مردمي از انقلاب اسلامي بواسطه فعاليت روحانيون در مساجد و مجامع مذهبي پيروز شد و باز با حمايت روحانيت اين انقلاب توانست شرايط سخت بعد از انقلاب را پشت سر بگذارد.

وي افزود: امروز دشمن احساس مي کند از طريق مسائل اقتصادي مي تواند به انقلاب ضربه زند در حالي که فراموش کرده اند ما توطئه هاي به مراتب سنگين تري همچون کودتاها، ترورها، جنگ تحميلي و حتي تحريم اقتصادي را پيش از اين از سرگذرانده ايم و باز ما اين تهديد را تبديل به يک فرصت بزرگ خواهيم کرد و با تحقق اقتصاد مقاومتي و تکيه بر توان داخلي و عزم ملت ايران دشمن را مايوس و ناکام خواهيم کرد.

يكشنبه 28 آبان 1391 - 13:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری