چهارشنبه 18 تير 1399 - 8:48
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

همايش پرچمداران بصيرت در شهرستان تفت

همايش پرچمداران بصيرت در جمع مسئولان هيئت هاي مذهبي و مداحان شهرستان تفت در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد، در اين همايش که امام جمعه، معاون فرماندار، بخشدار مرکزي و جمعي از مسئولان شهرستان حضور داشتند، حجت الاسلام محمد متوسل رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان پيرامون آسب هاي عزاداري مطالبي بيان كرد و گفت: سعي شود عزاداري به گونه اي انجام شود که موجب آزار و اذيت مردم نشود و از آوردن علامات و شمايل مختلف در هيئت ها خوداري شود.

وي در ادامه اظهارداشت: اعمالي و کارهايي در عزاداري صورت گيرد که فکر و ذهن افراد را به سوي خدا و هدف هاي قيام عاشورا سوق دهد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام محمد رضا مديح امام جمعه شهرستان گفت: هر ديني اخلاق خاص خود و عزاداري خاص خود را دارد، رعايت اخلاق اسلامي و انتقال آن به ديگران و اجابت دعوت الهي مي تواند موثر باشد ما بايد علم امامت را بياموزيم و به ديگران منتقل نمائيم و اگر مردم کلام آنان را بدانند پيرو آن مي شوند.

وي در ادامه اظهار داشت: هيئت عزاداري مثل يک خانواده است که مسئوليت آن به عهده شما مسئولان هيئت هاي مذهبي سپرده شده، اول بايد خودمان دعوت خدا و رسول را اجابت کنيم تا ديگران هم از عمل ما بياموزند.

اين همايش 24 آبان سال جاري برگزار شد.

يكشنبه 28 آبان 1391 - 10:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری