سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 5:45
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

کتاب «چهار گفتار» رهبر معظم انقلاب در تبيين زمينه‌ها، علل و آثار حادثه عاشورا منتشر شد

همزمان با نزديک شدن به ماه محرم ،کتاب ˈ چهار گفتار در تبيين زمينه‌ها،علل و آثار حادثه‌ي عاشورا ˈحاوي چهار سخنراني رهبر معظم انقلاب‌ اسلامي حضرت آيت الله العظمي‌خامنه‌اي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: اين کتاب شامل چهار سخنراني معظم‌له است که موضوع مشترک سخنراني‌ها تبيين و تحليل زمينه‌ها و عوامل موثر در بروز حادثه‌ي عاشوراي سال 61 هجري قمري در کربلا را بيان مي کند .

گفتار اول در 22 تيرماه سال 71 مصادف با سالروز شهادت امام سجاد(ع) و در جمع فرماندهان گردانها و گروهانهاي و دسته‌هاي عاشورايي نيروهاي مقاومت بسيج سراسر کشور ايراد شده و با توجه به موضوع درس ها و عبرت هاي عاشورا، مساله عبرتهاي عاشورا مورد تشريح قرار گرفته است.

گفتار دوم در نوزدهم خرداد ماه سال 74 مصادف با سالروز عاشوراي حسيني در قالب خطبه اول نماز جمعه تهران ايراد شده و هدف اصلي قيام امام حسين(ع) مورد تحليل و بررسي قرار گرفته است.

گفتار سوم در 20 خرداد ماه سال 75 در ديدار فرماندهان لشگر 27 محمدرسول الله(ص) بيان شده و با توجه به تاکيد قرآن کريم بر لزوم عبرت گيري از تاريخ، موضوع دلايل انحراف جامعه‌ي اسلامي پس از پنجاه سال از بعثت پيامبر اکرم(ص) مورد بحث قرار گرفته است.

گفتار چهارم نيز در18 ارديبهشت ماه سال 1377 در قالب خطبه‌ اول نماز جمعه تهران ايراد شده و اشاره به گفتار اول يعني موضوع عبرت هاي عاشورا با وسعت بيشتر مورد بررسي قرار گرفته است.

اين کتاب که جديدترين محصول انتشارات انقلاب اسلامي وابسته به موسسه انقلاب اسلامي (دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامي) است در 132 صفحه و با قيمت 65 هزار ريال روانه کتابفروشي‌ها شده است.

چهارشنبه 24 آبان 1391 - 9:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری