شنبه 5 خرداد 1397 - 4:53
پربازديدترين اخبار از استان
قم
  • هيچ خبري موجود نيست

پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره فقيه آگاه

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به کنگره بزرگداشت مرحوم آيت‌الله العظمي گلپايگاني تاکيد کردند: آن عالم بزرگوار از خصلت‌ها و خصوصيات برجسته‌اي برخوردار بود که بارزترين آن، صلابت در امر دين و ايستادگي بر سر مواضعي است که بر اساس تشخيص دين اتخاذ مي‌نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم، متن اين پيام که از سوي حجت‌الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني رييس دفتر مقام معظم رهبري در مرکز فقهي ائمه اطهار(ع) قم قرائت شد، بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

مرحوم آيت‌الله العظمي آقاي گلپايگاني در شمار برجسته ترين مراجع تشيع در نيم قرن اخيرند، دوران مرجعيت طولاني 32 ساله ايشان مشحون از فعاليت‌ها و اقداماتي است که از يک مرجع ذي نفوذ و عظيم الشان مورد انتظار است.

احداث مدارس و مساجد و بيمارستان و نمايندگي در خارج از کشور و ورود در عرصه نوآوري‌هاي خدماتي از قبيل کارهاي رايانه اي و ساختن مدرسِ مخصوص تدريس از جمله مجموعه کارهاي برجسته آن مرحوم است.

به‌جز علم و تقوا که شرط اصلي مرجعيت شيعه است آن بزرگوار از خصلت‌ها و خصوصيات برجسته‌اي برخوردار بود که بارزترين آن صلابت در امر دين و ايستادگي بر سر مواضعي است که بر اساس تشخيص دين اتخاذ مي نمودند.

رحمت خدا بر اين عالم بزرگوار و جزاه الله عن العلم و اهله خيرالجزاء

يكشنبه 21 آبان 1391 - 11:10
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری