شنبه 18 مرداد 1399 - 13:49
پربازديدترين اخبار از استان
خوزستان
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي انديمشک عنوان کرد:

پيام غدير، بصيرت و امام شناسي است

رئيس اداره تبليغات اسلامي انديمشک در ششمين همايش غدير در آئينۀ انتظار که در تالار فرهنگ اين شهرستان برگزار شد گفت: پيام غدير، بصيرت و امام شناسي است و شيعيان بايد با جدّيت پيام غدير را دريافت و به آن عمل کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان خوزستان، حجت الاسلام سعيد عليپور در ششمين همايش غدير در آئينۀ انتظار که در تالار فرهنگ شهرستان انديمشک و با حضور مسعود دريس، معاون طرح و برنامه بنياد فرهنگي حضرت مهدي موعود(عج) کشور و حاج محمد مهدي آقاسي شاعر حماسه سرا و مردم ولايتمدار انديمشک برگزار شد، گفت: پيام غدير، بصيرت و امام شناسي است و شيعيان بايد با جدّيت پيام غدير را دريافت و به آن عمل کنند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي انديمشک با اشاره به اهميّت موضوع غدير بيان داشت: نبيّ مکرّم اسلام (صلوات الله عليه) با معرفي حضرت علي ابن ابيطالب (عليه السّلام) به عنوان اميرالمؤمنين و جانشين خودش، خط بطلاني بر نقشه هاي شوم دشمنان اسلام کشيد.

حجت الاسلام سعيد عليپور افزود: اراده حکيمانه حضرت حقّ (جلّ و علي) بر اين تعلق گرفته است که واقعه تاريخي غدير، در اعصار مختلف بصورت يک تاريخ زنده باقي بماند تا قلوب و دلهاي آزادمردان جهان به سوي آن جذب شود.

وي خاطرنشان کرد: بايد متفکرين و نويسندگان متعهد و اسلامي در هر گوشه جهان، با استناد به آيات قرآن شريف و روايات رسيده از اهل البيت (عليهم السّلام) درباره روز عيد غدير، کتابها و مقالات مختلفي را به رشته تحرير در آورند و شعرا نيز بايد از اين واقعه الهام گيرند و ذوق ادبي خود را از تفکر و انديشه پيرامون اين حادثه و از فزوني اخلاص به صاحب ولايت، پرفروغ سازند و عالي ترين اشعار را به صورت هاي گوناگون و به زبان هاي مختلف از خود به يادگار بگذارند.

حجت الاسلام سعيد عليپور با اشاره به جنگ نرم دشمنان اسلام تصريح کرد: براي مقابله با اين جنگ ناجوانمردانه بايد فرهنگ اميرالمؤمنين (ع) را به طرق مختلف اعم از تأليف کتب، مقالات، کار در فضاي مجازي و توليد نرم افزار، سخنراني علماء و اساتيد دانشگاهها و مدارس و ... در جامعه گسترش داده و پيام غدير را به جوانان و نوجوانان تفهيم کرد و با عمل به فرامين اهل البيت (ع) قلوب آحاد ملت را مجذوب حضرت امير شيرين بيان علي ابن ابيطالب (ع) کنيم.

در ادامه حاج محمد مهدي آقاسي شاعر حماسه سرا، اشعاري در وصف و مدح و ثناي حضرت امير (ع) سرود و پس از آن استاد مسعود دريس معاون طرح و برنامه بنياد فرهنگي مهدي موعود (عج) کشور در رابطه با مهارت هاي زندگي در آخرالزمان و روشهاي مقابله با فتنه هاي اين دوره مباحثي را مطرح کرد.

گفتني است اين همايش به همّت اداره تبليغات اسلامي انديمشک و مؤسسه فرهنگي نغمه هاي عشق برگزار گرديد.

شنبه 20 آبان 1391 - 8:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری