يكشنبه 5 بهمن 1399 - 17:9
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام و المسلمين دكتر خاموشي:

انقلاب اسلامي بايد با هيئات مذهبي جهاني شود

حجت الاسلام دكتر سيد مهدي خاموشي ، رئيس سازمان تبليغات اسلامي در گردهمايي مسئولان هيئات مذهبي شمال غرب تهران ، موقعيت شناسي و تبعيت از ولي فقيه را از محورهاي اصلي دين اسلام و از جمله وظايف اعضاي هيئات مذهبي برشمرد و افزود:انقلاب اسلامي بايد با هيئات مذهبي جهاني شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران، دكتر سيد مهدي خاموشي در جمع مسئولان هيئات مذهبي شمال غرب تهران بر اهميت موضوع ولايت، تأكيد و با ذكر آيات و روايات به تبيين آن پرداخت.

در اين مراسم كه حجج اسلام نصير نيك نژاد ، مديركل تبليغات اسلامي تهران ، محمدي فر ، رئيس تبليغات اسلامي شمال غرب تهران و عظيم زاده ، رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منكر نيز حضور داشتند ، حجت الاسلام خاموشي ، با قرائت سه آيه « انما يريد الله ليذهب عنكم الرجس اهل البيت و يطهركم تطهيرا» ،‌« انما وليكم الله ... و هم راكعون » و « قل كفي بالله شهيدا بيني و بينكم و من عنده علم الكتاب» ، بر لزوم اطاعت از پيامبر(ص) ، اهل بيت (عليهم السلام) و ولايت فقيه تأكيد كرد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي ، برافراشتن ‌پرچم هاي عزاي امام حسين (ع) را نشانه پيروي شيعيان از مقتدايشان علي (ع) و خاندان عصمت و طهارت دانست و با اشاره به محتواي حديث شريف كساء، افزود: اهميت اين خانواده به قدري است كه پيامبر (ص) هر روز در مسير رفتن به مسجد با عبور از كنار درب منزل حضرت زهرا (س) به اهل اين خانه سلام مي كردند و اين بيانگر شأن و لياقت جايگاه امامت است.

وي ، در سخنان خود امام علي (ع) را ولايتدار جامعه بشري معرفي كرد و با استناد به كلام مفسران شيعي در خصوص «عنده علم الكتاب» گفت : مصداق اين كلام،‌ علي (ع) است.

دكتر خاموشي در ادامه ،‌ پيروي از مسير اهل بيت را يك ضرورت دانست و با تأكيد بر استقامت در اين مسير و مديريت كردن دنيا ، افزود: آيا مقايسه دنيا و آخرت صحيح است ؟ آخرت ، اصل زندگاني است .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي ضمن توصيه هايي به مسئولان هيئات مذهبي گفت: يد خنثي نداشته باشيم و با توجه به حضور پر شور جوانان در اين مجالس ،‌ تلاش كنيم تا آنان با حضور در اين محافل ، كسب معرفت كنند .

وي خاطر نشان كرد: آنچه در زمان فعلي بسيار اهميت دارد ، بحث تربيت  هيئات مذهبي است و مداحان و مبلغين ديني بايد به اين نقش مهم و كليدي توجه داشته باشند.

دكتر خاموشي اظهار داشت: انقلاب اسلامي برگرفته از قيام حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و ائمه اطهار است و امروز شيعيان را در جهان ، به دليل ترس از اسلام و انقلاب اسلامي ، آزار داده و به طرق گوناگون مي كشند.

وي در همين خصوص ، از همگان خواست تا با بصيرت ،‌ دشمنان اسلام و انقلاب اسلامي در داخل و خارج كشور را بشناسند.

گفتني است گردهمايي مسئولين هيئات مذهبي شمال غرب تهران با عنوان « عاشورا؛ امتداد غدير و رسالت پاكي ها » دوشنبه 15 آبان ماه جاري از ساعت 14 تا 17 در حسينيه دريانيها واقع در خيابان ستارخان برگزار شد.

چهارشنبه 17 آبان 1391 - 11:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری